F-Type je rozhodne krok správnym smerom.

F-Type je rozhodne krok správnym smerom.

Takže F-Type je na svete. Zožal celkom slušnú pozitívnu odozvu, ale na mieste je nová otázka. Čo bude ďalej? Na čom Jaguar pracuje? Adrian Hallmark, manažér značky, po predstavení kabrioletu povedal: „F-Type je nové jadro nášho sortimentu a od tejto chvíle aj náš orientačný bod.“ Neviem celkom určite odhadnúť čo znamená slovné spojenie orientačný bod, no z vyjadrenia celkom jasne badať nové plány do budúcnosti.

Podľa dostupných informácii Jaguar v budúcnosti plánuje predstaviť malý sedan a SUV/crossover. O malom sedane, ktorý bude po cestách naháňať BMW radu 3 sme počuli už niekoľkokrát. Zatiaľ však nezišiel z rysovacej dosky.

Jaguar nemôže žiť navždy z klasiky. F-Type možno odštartoval novú éru dizajnu, inovácii a výkonu.
Jaguar XJ je vo výrobe od roku 1968 až dodnes.

Jaguar XJ je vo výrobe od roku 1968 až dodnes.

Rovnako novou myšlienkou nie je ani SUV alebo crossover. Zatiaľ však k ničomu nedošlo a ani nevieme povedať, kedy k niečomu dôjde. Hallmark na tému budúcnosti Jaguaru ďalej povedal: „Nech budeme robiť čokoľvek, všetko bude stáť na 3 pilieroch značky: inovácie, dizajn a maximálny výkon.“ Držíme teda Jaguaru palce, nech F-Type je dobrý odrazový mostík a nielen náhodný úspech.

V súčasnosti Jaguar ponúka XJ, XK, XF, XF Sportbrake a ostrejšie verzie s písmenom „r“: XFR, XKR a XKR-S.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj: Jaguar F-Type - pozor, šelma cerí zuby!

Čerešničou v ponuke Jaguaru je v súšasnosti XKR-R, ktorý má verzie kupé a kabriolet.

Čerešničou v ponuke Jaguaru je v súčasnosti XKR-S, ktorý má verzie kupé a kabriolet.