Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Jaguar po 60 rokoch vzkriesil klasický XKSS. V roku 1957 chceli vyrobiť 25 áut, no zámer im prekazil požiar. Postavili len ich 16, zvyšných 9 prichádza na svet teraz.

Divízia Jaguar Classic oznámila, že posledných 9 Jaguarov XKSS dokončí. A nehovorili len tak do vetra, jedno zo zreštaurovaných áut ukázali na autosalóne v Los Angeles. Tím, ktorý stál za znovuzrodením Jaguarov Special GT E-Type, vdýchol život aj XKSS. Výkresy k pôvodným autám nemali, museli ich znovu vytvoriť tak, že skenovali pôvodné Jaguare XKSS z roku 1957.

Jaguar XKSS sa vracia po 60 rokoch

Interiér je presne taký ako v roku 1957

Rozdiel od originálu? Vzkriesené XKSS jazdí na bezolovnatý benzín

Znovu postavený Jaguar XKSS je presne taký ako ten pôvodný, zachovali dobový rám, nechali vyrobiť pôvodné budíky Smiths, dokonca aj pneumatiky Dunlop zodpovedajú tej dobe. Jedinou výnimkou je motor. Tak ako v aute z roku 1957 pochádza z Jaguaru D-Type, teda je to radový 6-valec s objemom 3,4 l a v novej podobe s výkonom 262 k. Od originálu sa líši v tom, že jazdí na bezolovnatý benzín.

Jaguar XKSS sa vracia po 60 rokoch

Pre Jaguar XKSS znovu vyrobili pôvodné budíky Smiths

Jaguar vzkriesil klasiku, po 60 rokoch dokončí 25 kusovú sériu XKSS. Kto sa k autám dostane? Veľa bohatých ľudí by chcelo mať jeden z týchto Jaguarov XKSS doma, no automobilka budúcich majiteľov vyberie. Tí za auto zaplatia rovný milión libier.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: carscoops.com