Podobne, ako to úspešne už dlho robia iné značky, aj Hyundai prináša majiteľom vybranými doplnkami možnosť povýšiť bežný model na auto s vášňou. N line však dokáže nielen skrášliť, ale aj zlepšiť jazdné vlastnosti. A tak komusi napadlo vyskúšať niečo netradičné. Porovnať top model i30 Fastback N s modelom i30 Fastback N line. Absolútne na limit, a teda na uzavretej trati.

Pravidlá boli jednoduché a jasné. 275-koňovú verziu i30 Fastback N, pre uzavreté trate doslova zrodenú, budú šoférovať bežní vodiči. Šéfredaktor Maroš ČABÁK dostane do rúk verziu i30 Fastback N line s polovičným výkonom. Konkrétne verziu s 1,4 turbo motorom. Bojiskom bolo letisko s technickou slalomovou traťou dlhou viac než pol kilometra. Podrobnejšie pravidlá a celý priebeh tejto, pre Maroša a N line neľahkej výzvy sa dozviete z nasledovného videa:

Čo má Hyundai i30 vďaka balíku N line?

Spolu s množstvom športových dizajnových vychytávok v interiéri a zvonku ponúka nový 5-dverový i30 N Line aj športovejší jazdný zážitok. Vyladené tuhšie odpruženie, výkonnejšie predné brzdy, 18" disky kolies s výkonnými pneumatikami a viacerými aerodynamickými doplnkami podobnými ako má Hyundai i30 N zlepšujú jeho limitné jazdné vlastnosti. Nehovoriac o tom, že tieto modely aj lepšie vyzerajú. Pritom netreba siahať na dno svojich finančných možností. Záleží primárne na motore, ktorý si vyberiete. Pre i30 N line ich je k dispozícii niekoľko.  i30 N line totiž predávajú už od 18 590 €