VW údajne trvá na svojich nárokoch na kvalitu a bezpečnosť.

Britský Autocar však získal z vnútra automobilky informácie, ktoré hovoria o tom, že plán na vytvorenie lacnej značky zlyháva. Regulácie dnes vytvárajú na automobily taký tlak, že ísť dole s cenou je možné len v prípade zníženia kvality. Najprísnejšie regulácie sú na trhu v Európe. Tento problém by sa teda dal odstrániť obídením európskych trhov, no touto cestou sa však VW údajne vydať nechce.

Koncern teda zatiaľ nedokázal nájsť ten správny pomer medzi cenou a kvalitou. Manažment však údajne trvá na svojich požiadavkách na kvalitu a bezpečnosť. Projekt sa teda dostáva do slepej uličky, no VW ho zatiaľ ešte definitívne nezamietol.

V Rusku, Brazílii, Číne alebo v Indii sú požiadavky na nové autá úplne inde ako v západnej a strednej Európe. Prečo potom VW stále trvá na svojej kvalite? Nejde len o výhovorku?

V dohľadnej dobe teda žiadny ľudový VW očakávať nemusíme. Je dosť možné, že nevznikne už nikdy. Automobilka plánovala útok na trhy v Číne, Rusku, Brazílii a v Indii. Obísť však nechcela ani starú dobrú Európu. Zbraňou mali byť MPV, sedan a kombi s cenami od 5 do 10 tisíc eur.

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj:  Fiat a luxusný segment? V Taliansku dostali chuť na samovraždu?