Carlosa Ghosna prepustili z väzby po 108 dňoch. Plánoval zvolať tlačovku. Čo však čert nechcel, tesne pred jej konaním ho opäť zabásli. Možno niečo tušil, možno mal echo, a tak nahral video, ktoré právnici zverejnili. Dalo sa čakať, že nebude kompletné. Konkrétne mená chýbajú, keďže právnici nechcú vyložiť na stôl všetky karty, ktoré majú v rukáve. Pýtate sa, prečo ho opäť vzali do väzby? Existoval vraj predpoklad, že by svojím pobytom na slobode mohol ovplyvňovať svedkov alebo ničiť dôkazy. Preto nariadili tzv. kolúznu väzbu. Vo väzbe si tak posedí do 14. mája, keď sa bude o jeho ďalšom osude rozhodovať na súde. Možno mu nariadia dlhšiu väzbu, možno ho pustia na tzv. kauciu.  

Ťažko povedať, čo je naozaj vo veci. Myslíte si, že manažér, ktorý za desiatky rokov zarobil desiatky miliónov, bol odkázaný na uliatie si 5 miliónov? Je to trochu podozrivé a až príliš krátkozraké. Aj keď nevravím, že to nemôže byť pravda. Každopádne, Nissan, ale tiež Renault nezaháľa a snaží sa vytiahnuť tú najväčšiu špinu. Možno mám pravdu, alebo sa možno mýlim, ale možno sa osoba C. Ghosna stála jednoducho nepohodlná. Samozrejme, nijako sa ho nechcem zastávať, všetci vieme, že v tomto svete je špinavá politika bežná.  Jedno je však isté. Od podozrenia, resp. od obvinenia C. Ghosna akcie Renault-Nissan nerastú na hodnote. Práve naopak, klesajú. 

Čo však video? Jednoznačne bývalých kolegovcov v Nissane postrašil, že sa tak jednoducho nevzdá. To vyvoláva špekulácie, že práve ľudia v Nissane sa obávajú o svoju budúcnosť. Z priloženého videa tiež môže vyplývať, že „topiaci sa slamky chytá“, čiže chce stiahnuť všetko a všetkých okolo seba. Až súd rozhodne, kto má pravdu a kto nie.

C. Ghosn sa nechal vo videu počuť, že: „Už ste to odo mňa počuli skôr a poviem to znova. Som nevinný vo všetkých bodoch obžaloby, ktorá bola založená na veciach vytrhnutých z kontextu, kde ma chceli vykresliť len ako chamtivca." C. Ghosn je presvedčený, že všetko, čo sa okolo neho deje, je bohapustá konšpirácia. Podľa jeho názoru za to môže pokles výkonnosti automobilky Nissan. Pevnejšie spojenie s automobilkou Renault by tak v praxi mohlo viesť k zníženiu počtu niektorých, hlavne popredných zamestnancov v krajine vychádzajúceho slnka. Sám tvrdí, že Nissan sa nikdy nemusel báť svojho postavenia v automobilovom svete, a stále sa bil za jeho nezávislosť.  K tomu si prirátajte niekoľko škandálov automobily na domácom trhu, a usúdite, že niektorá hlava jednoducho musela padnúť. Ghosn uvádza, že sa bojí o budúcnosť automobilky, keďže je podľa jeho slov pod zlým vedením. 

„Pre niekoho, kto strávil 19 - 20 rokov vedením značky, a robil presný opak, teda budoval spoločnosť, je pohľad na laxný prístup a nezáujem veľmi ťažký. Mám veľký strach. Naozaj sa bojím, nakoľko výkonnosť Nissanu klesá a nie je tu žiadna vízia do budúcnosti. Úprimne, sedieť pri stole a len tliachať do vetra nie je žiadna vízia...“ 

Zdroj: go.newsfusion.com

Foto: youtube