Peugeot 5008 nie je práve vozidlo, ktoré by tvorcovia primárne určili na prevoz vyššie postavených štátnikov alebo prezidentov. Nový francúzsky prezident Emmanuel Macron si to však nemyslí, a preto si ako druhé vozidlo zvolil práve 5008-mičku.

Úpravy spočívali vo zvýšení obrnenia a pridaní držiakov na vlajky.

Prvým prezidentským vozidlom bolo DS7 Crossback

Prvým vozidlom, ktorého služby Emmanuele Macron využíval už po inaugurácii, bol DS 7 Crossback. Ten tiež špeciálne upravili. Mal držiaky na zástavy na predných blatníkoch, alebo skladaciu strechu, cez ktorú mohol prezident mávať davom.

Prezident Macron si nepotrpí na luxusné nemecké limuzíny.

Po ňom nasleduje „konkurenčný“ Peugeot 5008. Slovo konkurenčný je asi silné, obzvlášť keď zdieľa rovnakú platformu ako DS7 Crossback a tiež patrí koncernu PSA. Po minulej generácii v podobe minivanu totiž nová 5008-mička už vystupuje ako crossover, prípadne SUV.

Upravený Peugeot 5008 má tiež hrubšie a nepriestrelné sklá.

O novom modeli pre francúzskeho prezidenta je známe, že má opäť držiaky na vlajky, pravdepodobne určitý stupeň obrnenia a tiež rôzne schopnosti filtrácie vzduchu pre posádku. Samozrejmosťou bude tiež komunikačné zariadenie. S novinkou sa po prvýkrát na verejnosti objavil práve v deň dobitia Bastily, teda 14. júla. Peugeot 5008 vyrábajú v domácom Rennes, čím sa hrdí štítkom „francúzska záruka pôvodu“. Je tak milým prekvapením, že „najdôležitejší“ muž Francúzska si nepotrpí na luxusné vozidlá, ale podporuje domácu ekonomiku a predostrie ju dennodenne svojim občanom.