Spojenie značiek Bugatti a Rimac bolo pre mnohým symbolom konca spaľovacích motorov v automobilke, ktorá stojí za jednými z najúžasnejších strojov, ktoré sa kedy dostali na cesty - Veyronom a Chironom. Slová Mateho Rimaca, generálneho riaditeľa spoločnosti, však naznačujú, že sa v nasledujúcich rokoch dočkáme nového Bugatti a prekvapivo nemá byť poháňané len elektromotormi. Vedenie firmy totiž vydalo tlačovú správu, v ktorej sa ohliada za obchodnými výsledkami Bugatti v roku 2021, ktorý bol mimochodom najúspešnejší v histórii značky. Najviac však zaujali práve vyjadrenia najvyššieho šéfa, ktorý sa podľa svojich slov nechce veľmi vyjadrovať k budúcim plánom, no ubezpečuje nás, že budeme ohromení. 

Bugatti  spaľovací motor ešte nezavrhne

Budete ohromení najmä funkciami, ktoré ste doteraz v žiadnom inom aute nevideli. Tlačím tiež na spaľovací motor,“ hovorí Mate Rimac a dodáva, že „v Bugatti je budúcnosť aj pre tieto pohonné jednotky“ a taktiež „je nutné zachovať kvalitu a to, čo táto značka predstavuje“. Tieto vyjadrenia naznačujú, že starý dobrý benzín do histórie ešte nepatí, v modeloch Rimac ho však nečakajte. 

Detaily o budúcnosti novej automobilky zatiaľ nie sú známe, no podľa všetkého nás v najbližších rokoch čaká nové Bugatti, v ktorom nebude chýbať tradičný spaľovací motor. Osobne si však myslím, že pôjde najskôr o hybrid. Potvrdili by sa tým aj vyjadrenia Winkelmanna (prezidenta Bugatti do novembra 2021) z roku 2018, ktorý povedal, že hybridizácia je dobrá vec a zdalo sa, že sa značka bude uberať práve týmto smerom. 

Bugatti tak zjavne ešte nestíchne a nový hyperšport s podporou Rimacu určite nebude sklamaním. Podľa mňa sa máme na čo tešiť. 

Zdroj: motor1.com