Mazda 3 MPS príde v tomto roku ako koncept.

Koncept športového typu by sme mohli spoznať už v tomto roku na autosalóne vo Frankfurte. Sériová podoba má podľa všetkého v pláne príchod počas budúceho roka, kedy automobilka predstaví facelift pre aktuálnu trojku. Nová pohonná jednotka prinesie pre 3 MPS až 300 koní. Výkon bude prechádzať na všetky štyri kolesá. Ak ide o správne údaje o výkone, tak hlavným konkurentom vozidla bude Ford Focus RS.

Športovú trojku v sériovej podobe spoznáme možno už na budúci rok. Je pravdepodobné, že pod kapotou bude mať 300 koní a výkon pôjde na všetky štyri kolesá. Viac nám však napovie tohtoročný koncept, ktorý príde do Frankfurtu.

Pohon zabezpečí nový 2,5 litrový motor.

2,5 litrový štvorvalec však pravdepodobne skončí aj pod kapotou športovej šestky. Jej príchod automobilka plánuje až na rok 2017, kedy by mal doraziť taktiež facelift. Špekulácie však hovoria aj o iných športových typoch. V budúcnosti možno bude existovať aj MX-5 MPS. V tomto prípade sa však nový turbo motor pod kapotu asi nezmestí. Okrem toho Japonci chcú vytvoriť aj Mazdu 2 MPS. Drobček na isto tento nový motor nepoužije. Jeho pohon zabezpečí pravdepodobne derivácia danej pohonnej jednotky. Hlavnými konkurentmi pre malú nabrúsenú dvojku bude Peugeot 208 GTi alebo Opel Corsa OPC.

Nový motor však nájde aj širšie využitie ako len pod kapotami športových verzií. Stane sa srdcom aj pre druhú generáciu CX-9, ktorú automobilka pripravuje na jesenný autosalón v Los Angeles. Tá istá pohonná jednotka môže  budúcnosti poháňať aj znovuzrodenú CX-7, ktorá vznikne na predĺženej platforme CX-5.

Zdroj: motoring.com.au

Prečítajte si aj: Budeme do Mazdy 3 MPS tankovať naftu?