„Pridanie ďalších SUV do našej ponuky by znamenalo pre Mazdu príliš veľa áut. Namiesto toho sa chceme sústrediť na našu súčasnú ponuku,“ dodáva Fujiwara.

„Čína je trh kde sú všetky druhy rozličných vozidiel, takže potrebujete rozlíšiteľný produkt,“ hovorí o type CX-4 šéf výskumu a vývoja, Kiyoshi Fujiwara. Tiež tvrdí, že v krajine je veľmi slabá lojalita zákazníkov k značke a ak chcete uspieť, musíte vyčnievať z davu.

Mazda CX-4 do Európy nepríde

Mazda bude ponúkať typ CX-4 výhradne v Číne.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Napriek úspechu SUV v Európe tam CX-4 nezamieri

Fujiwara tiež potvrdil, že „SUV-kupé“ je vyhradené len pre čínsky trh. To ma trochu prekvapilo. Predsa len, kategória týchto „nepraktických SUV“ je v Európe veľmi úspešná. Potvrdzujú to autá ako BMW X6 a Mercedes GLE Coupé, či ich menší súrodenci X4 a GLC Coupé. Mazda CX-4 pritom vychádza z typu CX-5, takže homologizácia pre EÚ trh by nemala byť extra komplikovaná a nákladná.


Šéf výskumu a vývoja prezradil aj to, že značka neplánuje pridávať do portfólia žiadne ďalšie SUV. „Pridanie ďalších SUV do našej ponuky by znamenalo pre Mazdu príliš veľa áut. Namiesto toho sa chceme sústrediť na našu súčasnú ponuku,“ dodáva Fujiwara. V Európe tak zostanú v predaji SUV typu CX-3, CX-5 a možno aj CX-9. Veľké SUV na slovenskom trhu už Mazda neponúka.


Zdroj: autocar