Mazda MX-5 RF Targa

Prví zákazníci dostanú Targu začiatkom budúceho roka

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Japonci začali s výrobou MX-5 RF na linke v Hirošime, odkiaľ už 27 rokov schádzajú všetky verzie. Po novom dokonca aj Fiat 124 Spider. Targu však vyrába Mazda po prvýkrát. Pevná strecha má ale zjavné výhody oproti koženkovej alebo plátennej streche. Nemusíte sa báť vandalov, vrtochov počasia (auto je použiteľné celoročne bez toho, aby trpel materiál strechy) a jazda je tichšia. Daňou za tieto výhody je vyššia hmotnosť. Mazda stále nešpecifikovala, koľko váži mechanizmus pevnej strechy. Na rozdiel od iných výrobcov však sklápateľná strecha nezmenšuje batožinový priestor. Ten má tak stále skromný objem 130 litrov.

Strechu otvoríte/zatvoríte za 12 sekúnd. Bohužiaľ, len do rýchlosti 10 km/h. Strecha môže mať inú farbu než zvyšok karosérie.
Mazda MX-5 RF Targa

Launch Edition je limitovaná edícia v počte 1000 ks, avšak len pre USA.

Mazda MX-5 RF príde v špeciálnej farbe „strojová šedá“. Americký trh dostane dokonca špeciálnu Launch Edition. „Štartovacia edícia“ je limitovaná na 1000 kusov. Okrem strojovo šedej farby dostane čiernu strechu a hnedý kožený interiér.

Bežné verzie budú dostupné s oboma motormi. Základom je štvorvalec s objemom 1,5 litra s výkonom 96 kW (130 koní). Výkonnejší 2,0 litrový agregát ponúkne 118 kW (160 koní).

Európske ceny ešte nepoznáme, ale v zámorí sú už známe a čo to napovedia. Mazda MX-5 Club s plátennou strechou stojí 28 600 $, verzia RF Club je drahšia o 2955 $ (31 555 $). Po prepočte na euro je cenový rozdiel 2657 €. Prvé kusy dostanú zákazníci začiatkom budúceho roka. Díleri v USA a Európe by však mali mať autá na predajni už pred Vianocami.

Zdroj: tlačová sprava, carscoops