Ako prvé preberieme výroky Hiroshiho Kajiyamaho, ktorý naznačoval smerovanie nového typu hneď po jeho premiére. Podľa jeho slov postaveniu Mazdy veľmi prospel crossover CX-5. Od 6 očakáva ďalšie zlepšenie. Spoločnosť chce novinku využiť naozaj naplno.

Jedného dňa, zatiaľ nevieme presne kedy, príde na trh Mazda 6 s pohonom všetkých kolies. Kajiyama povedal: „Bola by to dobrá zbraň, ktorá by nám pomohla zakotviť značku presne tam, kde ju chceme mať. Som presvedčený, že dostať na trh túto verziu je pre nás veľkou výzvou.“

Ďalším „logickým krokom“ bude ostrá verzia. Automobilka pravdepodobne nechce meniť označenie MPS. Myslím si, že Mazda s radosťou ponúkne verziu, ktorá má pod kapotou väčší počet koní. Znepríjemniť život nemeckej konkurencii môže Japoncom priniesť úspech.

Podobnosť s BMW 3 alebo 5 je čisto náhodná. Japonci by skôr chceli napodobniť nemecký úspech.

Podobnosť s BMW 3 alebo 5 je čisto náhodná. Japonci by skôr chceli napodobniť nemecký úspech.

Po moskovskom odhalení prichádzajú na rad vyhlásenia, ktoré naznačujú budúcnosť Mazdy 6. Jedného dňa možno príde štvorkolka, ostrá verzia aj kupé.

Takže zatiaľ máme naznačenú štvorkolku a Mazdu 6 MPS. Ani jedna z týchto informácii neprekvapuje viac ako je zvykom. Ale vieme ešte jednu klebetu! Mazda možno pripraví aj verziu kupé! Túto správu opatrne pustil medzi ľudí šéfdizajnér značky Akira Tamatan. „Žiadne rozhodnutie zatiaľ nepadlo. Rád by som však takéto kupé vytvoril. Na prvom mieste sú pochopiteľne sedan a kombi. Z dnešného pohľadu však kupé nie je až tak vzdialenou budúcnosťou,“ povedal.

Európa možno časom dostane aj nabrúsenú naftovú verziu. Ktovie. Najprv si musíme počkať na špecifikácie pre starý kontinent, ktoré Mazda predstaví na autosalóne v Paríži.

Zdroj: autoforum.cz

Prečítajte si aj: Nová generácia Mazdy 6 je naozaj "šik"

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov