Mazda prekročila míľnik 1 000 000 vyrobených áut rodiny Skyactiv. Od novembra 2011, kedy zišla z linky prvá Mazda CX-5, teda za asi 2 roky a 4 mesiace, vyrobili presne 1 040 000 vozidiel Mazda 3, 6 a CX-5.

Skyactiv ponúka majiteľom áut značky Mazda ekologické a bezpečné vozidlá, ktoré ale neobetujú nič zo zážitku za volantom. Automobilka zmietla zo stola staré riešenia a začali na čistom papieri. Ku komponentom pristupujú inak. Zamerali sa na zefektívnenie základných častí ako motor a prevodovka. Pritom mali stále na mysli nízku hmotnosť auta. Celý balík Skyactiv zaobalili do nádherného dizajnu KODO, ktorý ukazuje silu, krásu a napätie pohybu divokých zvierat.

Mazda 6

Mazda 6

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

K prekročeniu míľnika 1 000 000 vyrobených áut sa vyjadril aj CEO Mazdy, Masamichi Kogai: „V Mazde dávame všetko do vývoja Skyactiv vozidiel, a to preto, že tieto modely padli do oka širokému spektru zákazníkov po celom svete, čim sme dosiahli míľnik 1 000 000 kusov. Menom Mazdy mi dovoľte vyjazdiť vďačnosť každému jednému, kto si kúpil naše auto. S našim nehynúcim odvážnym duchom a obrovským množstvom práce bude Mazda pokračovať v tvorbe ešte atraktívnejších vozidiel, ktoré obohatia životy ich majiteľov a nám pomôžu vybudovať silné puto so zákazníkmi.“

Mazda 3

Mazda 3

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Na konci marca 2014 vyrábala Mazda autá s technológiami Skyactiv v Japonsku, Mexiku, Thajsku a Číne, aby ich mohli predávať vo vyše 100 krajinách. Automobilka bude naďalej rozširovať ponuku vozidiel s technológiami Skyactiv. Do konca marca 2016 plánujú predstaviť 5 nových typov, ktoré budú využívať Skyactiv.

Zdroj: tlačová správa