Edition 1 je limitovaná séria, dostupnú iba v silnejšej verzii GT S. Charakteristika motora ostáva nezmenená. To znamená, že aj v tejto edícii poskytne maximálny výkon 375 kW (510 k) a krútiaci moment 650 Nm. Dostane však aerodynamický balík a karbónovú strechu.

Súčasťou balíka Edition 1 je aj pevné krídlo namiesto výsuvného.

AMG GT S Edition 1 od bežných modelov Mercedesov AMG GT S odlíši najmä aerodynamický balík s pevným zadným krídlom. Súčasťou balíka je aj masívnejší predný spliter a aerodynamické lišty pred prednými kolesami. Mimochodom, auto stojí na 19" diskoch rozmerov  9Jx19" s pneumatikami 265/35 R19 vpredu a 20" rozmeru 11Jx20 s pneumatikami 295/30 R20 vzadu.

Autá zo série Edition 1 odlíši aj štítok na volante.

V interiéri nájdeme čalúnenie čiernou Nappa kožou s červeným prešitím. Rovnakú farebnú kombináciu dostanú aj sedadlá AMG Performance. Sú však čalúnené kombináciou kože Nappa a mikrovlákna DINAMICA, opäť s červeným prešitím. Atmosféru výborne dopĺňajú červené bezpečnostné pásy. Pocit výnimočnosti interiéru dodá aj štítok na volante AMG Performance potiahnutom mikrovláknom DINAMICA, opäť  červeným prešitím. Mercedes AMG GT S Edition 1 si budú môcť prví záujemcovia objednať už 6. októbra aj na Slovensku.