Za zavretými dverami pracujú už niekoľko mesiacov, neúnavne testujú a posúvajú hranice hypercaru. Napríklad pohonná jednotka už má za sebou virtuálny test na okruhu. Hybridnú V6-ku teda mali na motorovej brzde v Mercedes-AMG High Performance Facility v Brixworthe v Anglicku. Na tom istom mieste prichádzajú na svet aj motory pre tím Formuly 1.

Mercedes vybabral so špiónmi

Project One na plné obrátky

Mercedes vydal fotky Project One a urobil škrt cez rozpočet špionážnym fotografom

Po úspešnom teste na brzde namontovali pohonnú jednotku do prototypu. Testy prebehli a aj tie ďalšie budú prebiehať na neznámom mieste v Anglicku. Project One so svojim charakteristickým zvukom však ťažko utaja pred špionážnymi fotografmi. Mercedes s nimi vybabral, po teste zverejnili vlastné fotografie z trate.

Mercedes vybabral so špiónmi

Ako prekabátiť špionážnych fotografov? Vydať fotky z testov ešte pred nimi!

Mercedes stále nechce povedať viac o Project One, môžeme sa držať len toho, čo je známe. Hypercar bude poháňať 1,6 l turbo V6 so štyrmi elektromotormi. Pohonná jednotka odvodená od motora Formuly 1 ponúkne viac ako 735 kW (1000 k) a čisto na elektrinu dokáže prejsť 25 km. Hypercar zrýchli na 200 km/h za menej ako 6 s a topspeed prekročí 350 km/h.

zdroj: carscoops.com

foto: Mercedes