O pripravovanej triede S fabrika hovorí už dlho, rovnako intenzívne však navonok komunikuje aj vývoj jej elektrickej verzie, ktorá sa bude odlišovať nielen typom pohonu, ale čiastočne aj filozofiou a dizajnom. Má ísť o prielom v chápaní elektrickej luxusnej limuzíny. Elektrická trieda S má totiž ukázať cestu ostatným, byť najlepšia a vytvoriť etalón triedy. Žeby silné slová? Možno, no Mercedes-Benz už neraz v histórii ukázal, že sľuby plniť dokáže.

Elektrická trieda S dostane svoj charakteristický dizajn. Na trhu sa má objaviť už koncom roka 2021.

Dojazd vás trápiť nebude

Po peripetiách so slabšími predajmi elektrického SUV s označením EQC si chce Mercedes napraviť chuť a poslať na trh skutočného elektrického kráľa. Nová limuzína má vytvoriť nové štandardy triedy a hneď od nástupu na trh má ísť o nekorunovaného kráľa. Ako hovorí šéf Mercedesu, Ola Källenius, automobilka si pre elektrickú triedu S sama vyvíja všetky kľúčové systémy a nechce byť závislá od externých dodávateľov. To jej zaistí finančnú nezávislosť a odolnosť voči výkyvom technologickej a technickej kondície externých firiem. Koncern si vo vlastnej réžii vyvinie aj batérie, ktorých kapacita má postačiť dokonca až na dojazd 700 km (WLTP). Tým by manažérska limuzína prekonala všetko ostatné na trhu. Ola Källenius hovorí, že s dojazdom nebude mať žiadny ich klient rozhodne starosti.

Luxusný elektrický Mercedes-Benz triedy S nebude na trhu elektrických limuzín sám. Okrem Tesly si na tento segment brúsi zuby aj Jaguar, ktorý už ohlásil vývoj elektrickej limuzíny vychádzajúcej z najnovšieho modelu Jaguar XJ. Do hry však vstúpi aj Audi a BMW. Ako sa teda zdá, o konkurenčné súboje v triede manažérskych limuzín neprídeme ani v blížiacej sa "dobe elektrickej".