Už nedávny report Mercedesu naznačoval, že sa zbaví niektorých vozidiel. Štuttgartská značka má totiž v portfóliu veľké množstvo áut typu kupé, kabriolet a roadster.

Už nedávny report Mercedesu naznačoval, že sa zbaví niektorých vozidiel. Štuttgartská značka má totiž v portfóliu veľké množstvo áut typu kupé, kabriolet a roadster. V porovnaní so sedanmi, kombíkmi, či SUV ide pritom len o okrajové typy.

Podľa zistení redakcie Automobilemag manažéri vyškrtli z plánov typ SLC. Ďalší životný cyklus roadstera tak nemáme čakať. Môže za to jednak veľká ponuku Mercedesu v oblasti roadsterov a kabrioletov, ale aj stále klesajúci záujem zákazníkov o športovo orientované autá. Mnohí pozéri dnes radšej kupujú „štýlové SUV Coupé“ a podobne orientované vozidlá.

Súčasní zákazníci SLK/SLC môžu teoreticky prejsť k roadsteru AMG GT. Prakticky ale ťažko. SLC dnes začína totiž na sume 35 496 € a otvorené AMG GT na 130 680 €... V realite je teda cieľová skupina zákazníkov úplne iná.

Mercedes SLC

Dostane Mercedes SL ďalšie dve sedadlá?

Podľa všetkého však zostanú v ponuke v ponuke väčšie roadstery SL a AMG GT. Tie majú dostať novú ľahkú platformu, ktorú budú zdieľať. Objavili sa aj informácie, že SL príde o pevnú strechu, ktorú nahradí soft-top. SL má tiež dostať usporiadanie 2+2. Auto by tak už naďalej nebolo roadsterom, ale kabrioletom. Osobne sa mi tomuto kroku nechce veriť. SL má za sebou totiž bohatú históriu a tradíciu, ktorá siaha až k roku 1954. Štvormiestne SL by však vyvolalo určite aj ďalšie zmeny v prípade kabrioletov triedy C, E a S. Štyri otvorené autá so štyrmi miestami na sedenie by boli Mercedesu naozaj zbytočné...

Zdroj: automobilemag