Súčasná generácia A je na trhu od roku 2012. Očakávaný nový model tak príde o necelé 2 roky. Mercedes sa však nemusí veľmi snažiť o výmenu, súčasná trieda A je naozaj bestsellerom. Z nej odvodené triedy B, CLA, CLA Shooting Brake a SUV GLA len potvrdzujú mimoriadne vydarený dizajnérsky rukopis.

Natiahnuté predné svetlomety dopĺňa mriežka chladiča so vstavanou hviezdou. Spodné prívody vzduchu zaberajú takmer celý predný nárazník.

Koncept A, ako ho nazvali, tak modifikuje tvary súčasného áčka a posúva ho bližšie k futuristickým tvarom. Dĺžka sedanu je 4 570 mm, šírka 1 870 mm a výška len 1 462 mm. To sú proporcie dynamickej limuzíny s krátkymi prevismi. Ďalšími charakteristickými črtami konceptu sú väčšie bočné okná a ich vyššia bočná línia.

Dynamická bočná línia má vysokú spodnú hranu okien.

Pod veľkými blatníkmi rotujú až 20-palcové disky, čo nám na malý sedan príde trocha prehnané. Uhladená bočná línia vďačí svojej jednoduchosti aj zapusteným dverovým kľučkám. Naopak, malé bočné zrkadlá sú ukotvené do tenkých držiakov vyúsťujúcich spod spodnej línie okien.

Predné svetlá dodávajú konceptu jedinečnosť.

Natiahnuté predné svetlomety dopĺňa mriežka chladiča so vstavanou hviezdou. Spodné prívody vzduchu zaberajú takmer celý predný nárazník. Ešte pod nimi je malý splitter, ktorý však s najväčšou pravdepodobnosťou na sériovom modeli neuvidíme.

Špecifickým znakom svetiel je ich odlišná farebnosť. Napríklad denné svetlá sú biele, tlmené trocha do modra. Koncept má tiež panoramatickú strechu. Zadná časť s vložkami v zadnom nárazníku pripomína ten predný. Zadné svetlá majú tiež horizontálne natiahnutie a nezameniteľný dizajnový podpis. Či sa však táto predstava naozaj pretaví do sériovej podoby a či takto bude vyzerať budúci Mercedes-Benz triedy A sedan, je zatiaľ neznáme. Dizajnový smer pre novú triedu A je to však zaujímavý a veľmi dynamický.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov