Superšportová pneu Pilot Sport Cup 2 bude na trhu k dispozícii až budúci rok, teda v r2014. Aktuálne ju má vďaka dohodne exkluzívne k dispozícii len Mercedes AMG pre model SLS AMG Black Series.

V rámci testovania spoločnosť vyrobila 1800 kusov prototypov a špeciálnych verzií. Nasledovalo ich 800 kusov predsériových gúm. Testovací jazdci na 1200 pneumatikách najazdili spolu 7000 km. V rýchlosti nad 300 km/h strávili 250 hodín.

 

Nová pneumatika je vyrobená z dvoch druhov gúm. Vonkajšia strana dezénu vznikla z elastomérového reťazca, ktorý zabezpečuje tvrdosť a s tým spojenú priľnavosť. Vnútorná strana behúňa je vyrobená z tuhého elastoméru, ktorý je zodpovedný za presné ovládanie auta.

 

Ďalšou devízou pneumatiky je aramidový pás, ktorý sa vyznačuje vysokou hustotou vláken, nízkou hmotnosťou a odolnosťou. Vlákna sú umiestnené v korune pod dezénom. Okrem toho Michelin využíva technológiu optimalizujúcu tlak v kontaktnej ploche. Vďaka nej je pneumatika vždy v kontakte s povrchom v maximálne možnej miere.

 

Michelin urobil zmeny aj v nárazníkovom páse (korunná kordová vrstva). Po novom je táto časť pneumatiky o 10 % širšia. Plášť je teda odolnejší voči nárazom a behúň je stabilnejší v obvodovom smere.

 

Pri pohľade na Pilot Sport Cup 2 by ste si mali na bočnici všimnúť, že vyzerá, akoby ju vyrobili zo zamatu. To samozrejme nie je pravda. Výrobca tento efekt dosiahol použitím špeciálnej technológie, ktorá využíva mikrogeometrické prvky absorbujúce svetlo.

 

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj:  Poliak nakrútil na Mitsubishi Carisma milión kilometrov