Prichádza nová verzia najzábavnejšej predokolky, Mini John Cooper Works 3. generácie. Ponúkne 231 k, 320 Nm, stovku za 6,1 s a k tomu kopec zábavy za volantom.

Najrýchlejší Mini Cooper spoznáte jednoducho, prezradia ho svalnaté blatníky, agresívny predný a zadný nárazník, široké prahy, veľký spojler, prepracované LED svetlá, alebo dvojica chrómových koncoviek výfuku. Samozrejme nesmie chýbať štítok John Cooper Works. Hoci Mini vyrába aj Cooper aj s piatimi dverami, netýka sa to JCW. Verzia John Cooper Works zostane trojdverová. Auto ponúknu v troch farbách: červenej Motor City, tradičnej zelenej Racing Green s čiernymi pruhmi a nakoniec variant zelenej s oranžovými detailmi, ktorým spomínajú na niekdajší tím F1, British Racing Motors. Nové JCW jazdí na 17 palcových diskoch, no na želanie môžete mať aj 18-ky.

Mini JCW

Držte si klobúky, prichádza nové Mini John Cooper Works

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Dosť bolo kecov o farbičkách a plastoch. Pozrime sa, čo ukrýva Miník pod kapotou. Vpredu nájdeme 2,0 litrový turbo 4-valec podobne ako v Mini Cooper S. Lenže už to nie je zdochlina s 141 kW (192 k). Inžinieri motor naladili na 170 kW (231 k) v rozsahu 5200 – 6000 ot. a 320 Nm v rozsahu 1250 – 4800 ot. K auto ponúknu manuálnu 6-stupňovú prevodovku, s ktorou Miník zrýchli na stovku za 6,3 s, zožerie 6,7 l benzínu na 100 km a ovzdušie zasmradí 155 g/km CO2. V prípade 6-stupňového automatu môžete radiť aj pádlami pod volantom, stovku dáte za 6,1 s, autíčko si vypýta 5,7 l/100km a vypustí do ovzdušia 133 g/km CO2. A maximálka? S manuálom i automatom 246 km/h. Len škoda, že poctivý mechanický samosvor nahradili elektronikou. Takéto parametre doteraz dosahovala len limitovaná edícia Mini John Cooper Works GP!

Mini JCW

Vyhradené pre Mini John Cooper Works

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
Mini John Cooper Works váži len 1205 kg a pod kapotou ukrýva prepĺňaný dvojliter.

Nový Mini John Cooper Works váži 1205 kg (s automatickou prevodovkou 1220 kg) a brzdí novo vyvinutým športovým brzdovým systémom od Bremba. Budiť susedov zo spánku budete pomocou športového výfuku s centrálnymi chrómovými koncovkami. Nesmieme zabudnúť podvozok. Hoci už v Mini Cooper S bol vynikajúci, inžinieri si povedali, že pre JCW to je stále málo a tak ho kompletne prepracovali. Teraz je tuhší, no nevytrasie z vás dušu.

Mini JCW

231JCW320 = 231 koní + 320 Nm

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

A čo interiér? To je jednoduché, čierna s červeným prešívaním a doplnkami, hliníkové pedále. Nechýba Harman Kardon hi-fi systém, celá plejáda elektronických hračiek a pomocníkov, vrátene navigácie, či Head-Up displeja. Koľko také sranda auto stojí? Posledné informácie hovoria o cene 29 900 eur.

Mini JCW

Čierno-červený interiér vyzerá skvele

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov