Na autosalóne v Ženeve predstavili zástupcovia Nissanu modernizovaný Qashqai. Dizajnéri zmenili niektoré prvky v exteriéri a interiéri. Tou najdôležitejšou novinkou je však príplatkový systém ProPilot, ktorý dokáže autonómne jazdiť na určitých komunikáciách.

Po prvýkrát je k dispozícii tiež upozorňovanie na premávku za vozidlom. To znižuje riziko pri vyparkovaní z parkovacieho miesta.

Novinkou je aj najvyšší stupeň výbavy Tekna+. Ten ponúkne už v základnej konfigurácii nové sedadlá s jemnou kožou Nappa a prešívaním na stredovej časti. Túto kožu najčastejšie vidíme u luxusných automobiliek, Nissan tak zaujme s novinkou už v interiéri.

Modernizovaný Qashqai ponúkne poloautonómny režim ProPilot

Dizajnéri upravili volant do tvaru písmena D. Informačný systém doplnili o digitálne rádio DAB a v ponuke sa tiež objaví audiosystém BOSE so siedmimi reproduktormi.

Volant v tvare písmena D je jednou z inovácii v interiéri

2 nové farebné odtiene

V exteriéri nájdeme prepracovanú prednú časť s mriežkou chladiča v tvare písmena V. Konštruktéri upravili aj predné svetlomety s denným svietením v tvare bumerangu. Zadné svetlomety majú tiež tvar bumerangu a efekt trojrozmernej šošovky. Do ponuky pribudli 2 nové farebné odtiene modrá Vivid a bronzová Chestnut.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Aj napriek príplatkovým až 19-palcovým kolesám si vozidlo zachováva optimálne hodnoty spotreby, ktoré mala verzia pred modernizáciou. Tej pomáha tiež súčiniteľ odporu vzduchu na úrovni 0,31. Inováciou prešli aj asistenčné systémy. Technológia inteligentného brzdenia bola rozšírená o rozpoznávanie chodcov.

Systém ProPilot

Po prvýkrát je k dispozícii tiež upozorňovanie na premávku za vozidlom. To znižuje riziko pri vyparkovaní z parkovacieho miesta. Najvýraznejšou inováciou je však systém ProPilot, ktorý má zvládnuť jednoduché jazdné manévre bez ovládania vodičom. Systém by mal samočinne udržiavať vozidlo v pruhu napríklad pri jazde v kolóne. Do predaja sa modernizovaný model dostane v priebehu tohto leta.