Najvýraznejšia zmena je v prednej časti. Príplatkové bi-xenónové svetlomety ustúpili aktuálne moderným LED svetlometom, ktoré vytvárajú nový dizajn. Do základnej výbavy sa po novom dostali zadné LED svetlomety.

Do príplatkovej výbavy sa dostane napríklad asistent pre jazdu v dopravnej zápche, ktorý dokáže čiastočne simulovať autonómnu jazdu do rýchlosti 60 km/h.

V interiéri pribudol štandardne dodávaný infotainment s dotykovým 6,5-palcovým displejom. Aj napriek bohatšej sériovej výbave je základná motorizácia 1,0 TSI s výkonom 63 kW (85 k) lacnejšia o 310 € voči donedávna dostupnej základnej motorizácii. Absolútny základ Volkswagenu Golf je za 14 290 €.

K modernizovanému Volkswagenu Golf sa hneď do ponuky pripojil aj Variant

Verzia kombi s rovnakým základným motorom stojí o 500 € viac. Do príplatkovej výbavy sa dostane napríklad asistent pre jazdu v dopravnej zápche, ktorý dokáže čiastočne simulovať autonómnu jazdu do rýchlosti 60 km/h.

V interiéri najviac zaujme plne digitálny prístrojový panel.

Najvyššia verzia infotainmentu Discover Pro s dotykovým 9,2-palcovým displejom ponúkne v tejto triede revolučné ovládanie gestami. Po vzore drahších súrodencov bude dostupný plne digitálny združený prístroj panel Active Info Display.

Modernizovaná predná časť dostala príplatkové LED svetlomety.

V oblasti pohonu nahrádza trojvalec 1,0 TSI konštrukčne starší štvorvalec 1,2 TSI. Najsilnejší vznetový motor 2,0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) je kombinovateľný tiež s pohonom všetkých kolies 4Motion. Pre všetky motorizácie s výnimkou motorov do výkonu 66 kW (90 k) je k dispozícii tiež prevodovka DSG.

Za príplatok sú dostupné rôzne akčné balíky vrátane športového R-Line alebo disky z ľahkých zliatin až do priemeru 18 palcov. Oficiálna výstavná premiére novinky bude u nás na bratislavskom autosalóne od 25. do 30. apríla. Modernizovaný Volkswagen Golf si však už aktuálne môžete objednať u všetkých predajcov.