Dojazd v prípade elektromobilov je dlhodobo diskutovanou témou. Nielen kvôli tomu, že je v porovnaní s obyčajnými beznínovými či naftovými automobilmi častokrát oveľa menší, ale tiež preto, že ak vám dôjde „šťava“, nemôžete s bandaskou zbehnúť na najbližšiu nabíjaciu stanicu a „načapovať“ si elektrickú energiu. Alebo áno? Riešením je samozrejme powerbanka, nie však univerzálnym.

Svoje by o tom vedel povedať aj Američan Ben Sullins, ktorého Tesla stratila energiu zhruba kilometer pred cieľom. Na túto situáciu však bol pripravený, pretože si v kufri viezol powerbanku pre elektromobily. Pochopiteľne ide o video zaplatené výrobcom daného produktu, ale na demonštráciu to asi stačí. Ide o akumulátor, ktorý firma EcoFlow prezentuje ako záložný zdroj energie pre domácnosť, ale v prípade potreby samozrejme oživí aj vybitý elektromobil. 

EcoFlow Delta Pro

Vysoká hmotnosť aj cena

Mobilná powerbanka disponuje kapacitou 3,6 kWh, čo je ekvivalent približne 1,4 litra benzínu a priemernému elektromobilu by to malo s ľahkou nohou stačiť na dojazd zhruba 20 kilometrov. Má hmotnosť až 45 kilogramov, čo nie je zrovna málo, ak ju práve potrebujete naložiť alebo vyložiť z batožinového priestoru, v ktorom navyše ukrojí značnú časť miesta. Rovnako ani cena nepatrí k tým najnižším. Model EcoFlow Delta Pro totiž stojí až 3800 eur.