Nissan 370Z NISMO RC

Nissan 370Z NISMO RC

Základom je pochopiteľne 370Z NISMO, ktoré ponúka voči klasickému Z hŕbu vylepšení (lepšie brzdy, podvozok atď). Avšak pod rukami špecialistov sa aj toto pomerne ostré auto dokázalo zmeniť na okruhovú zbraň. Tá je kompletne odľahčená a navyše vybavená hasiacim systémom, bezpečnostnou klietkou podľa predpisov FIA, škrupinou Recaro a rôznymi dielmi NISMO. Auto je postavené podľa predpisov FIA GT4 a World Challenge GTS. Po drobných úpravách je spôsobilé štartovať aj v súťaži Grand Am Continental Tire Challenge GS class. Celkom zdravý základ, čo poviete?

Nissan 370Z NISMO RC

Nissan 370Z NISMO RC

Hmotnosť takto upraveného Zetka dosahuje 1340kg (sériovo 1466 kg). Čo vás ale bude zaujímať asi najviac je to, aké NISMO dobroty nájdete na palube. Takže je to napríklad ostrý racingový výfuk, upravená riadiacia jednotka, trvácnejšia spojka, zotrvačník, chladiče motorového oleja, prevodovky ale aj diferenciálu. K tomu si prirátajte značku Sparco, ktorá dodala volant, alebo krásny karbónový panel, ktorý je tu namiesto rádia a ovládania klimatizácie.

Motor VQ37VHR má objem 3696 ccm, teda presne toľko, ako séria, avšak výkon je vo verzií NISMO zvýšený na úroveň 355k a krútiaci moment na 374 Nm (sériovo 331 k / 243 kW a 366 Nm). Aby ale auto vydržalo nakladačku na okruhu, tak mu výrobca vymenil takmer všetky hadice chladiaceho systému za odolnejšie. Viete, pre istotu...

Cena za takýto kúsok nebola zatiaľ zverejnená, avšak dá sa predpokladať, že bude o poznanie vyššia ako u sériovky.

Nissan 370Z NISMO RC

Nissan 370Z NISMO RC