Štatistiky Zväzu automobilového priemyslu na Slovensku ukazujú, že v júni dosiahlo Suzuki 5 % trhový podiel a celkové 6. miesto medzi značkami osobných áut.

Najnovšie štatistiky registrácií vozidiel Zväzu automobilového priemyslu na Slovensku ukazujú, že v júni dosiahlo Suzuki 5 % trhový podiel a celkové 6. miesto medzi značkami osobných vozidiel (kategórie M1). Za polrok predalo Suzuki u nás 2421 vozidiel (+23,77 %). Drvivá väčšina áut z celkového počtu boli SUV. Dovedna až 2014 kusov. Vitara 1352 a 662 typ S-Cross. Suzuki si tak upevnilo pozíciu najobľúbenejších SUV na Slovensku, ktorú drží už dva roky. Zároveň je v súčasnosti najpredávanejšou japonskou značkou u nás.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

SUV Suzuki víťazia svojou praktickosťou, schopnosťami a dostupnosťou

Meno Suzuki Vitara odkazuje na úspešnú sériu terénnych vozidiel. Súčasná Vitara je niekde inde, no je o to univerzálnejšia – rodinné auto. U zákazníkov vyhráva vnútorným priestorom, pohodlným nastupovaním a terénnymi schopnosťami. Pohon 4x4 má elektronickú uzávierku medzinápravového diferenciálu, ktorý napevno rozdelí pohon medzi nápravy v pol na pol. Tiež asistenta rozjazdu/zjazdu z kopca. Obľúbený motor 1,6 VVT oslovuje aj spotrebou. Ako sme zistili v nedávnom teste, má ju rovnakú, ba dokonca lepšiu než udáva výrobca.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

SX4 S-Cross je kráľom mestskej džungle. Po modernizácii nájdeme zmeny hlavne v prednej časti. Auto sa už vzhľadom suverénne radí medzi SUV. V interiéri potešia kvalitnejšie materiály. Hlavnou novinkou sú však nové pohonné jednotky BOOSTERJET. Rovnako ako pri Vitare, aj tu možno vybrať medzi pohonom predných, alebo všetkých štyroch kolies.

Zdroj: Suzuki