Vladimír Yakunin má naozaj ambiciózne myšlienky.

Priame dopravné spojenie formou diaľnice by teda malo štartovať vo Veľkej Británii a pokračovať cez krajiny a oblasti ako Nemecko, Poľsko, Bielorusko, Rusko, Aljašku a Kanadu až do USA. Na území Ruska by cesta mala kopírovať transsibírsku železnicu. Dĺžka by v tejto krajine dosiahla približne 10 tisíc kilometrov.

Megalomanská stavba je zatiaľ len v teoretickej rovine a pravdepodobne v nej navždy aj ostane. Jej internacionálna povaha by so sebou priniesla nevídané problémy. Mimoriadne náročné by nebolo len jej postavenie, ale aj užívanie. Dobrým príkladom je rozdielna vízová povinnosť medzi jednotlivými štátmi.

Ak by k realizácii tejto "transsvetovej" diaľnice predsa len došlo, dúfajme, že nebude hotová skôr ako diaľnica z Bratislavy do Košíc. :D

Rusom už železnica nestačí, chcú diaľnicu.

Vladimír Yakunin je podľa mnohých zdrojov človek blízky ruskému prezidentovi, Vladimírovi Putinovi. Ani on však asi nebude schopný zabezpečiť financovanie tak obludnej stavby, ktorá by si vyžiadala podľa neho trilióny dolárov. Otázna by bola navyše aj jej údržba. Autor myšlienky však tvrdí, že ekonomická návratnosť projektu by však bola pre Rusko omnoho vyššia, ako vynaložené prostriedky na jeho realizáciu. Kto by však chcel ísť z Európy do USA autom po 20 tisíc kilometrovej diaľnici?

Zdroj: cnn.com

Prečítajte si aj: Dostavba D1 pri BA sa blíži! Štát začne stavať koncom roka