Dnes tu máme video spred pár dní, konkrétne 07. 03. 2020. To zachytáva nehodu Tesly Model 3 a Fordu Falcon rovno zo štyroch kamier. Vodič Tesly išiel pokojnou jazdou niekde po „okreskách“, keď prišiel k mostu, ktorý bol ale príliš úzky na prejazd dvoch áut vedľa seba. Dopravnou značkou mal prikázané dať prednosť autu prichádzajúcemu oproti, no keďže bol most dosť dlhý a nebolo vidieť na jeho druhý koniec, rozhodol sa ísť. V polke mosta sa zrazu oproti vyrútil čierny Ford Falcon, ktorého vodič nemal v úmysle ubrať rýchlosť ani o 1 km/h. Asi si povedal: „veď mám prednosť v jazde“. Väčšina ľudí by v takej situácii jednoznačne spomalila, no on podržal nohu na plyne a aj keď vodič Tesly brzdil, nemohlo to dopadnúť inak. Ford očesal bok Tesly, ktorú následne aj odhodilo do zvodidiel. Pravdou je, že vodič Tesly nemal ísť po strede keď uvidel auto oproti a mal sa vyhýbať skôr ako na poslednú chvíľu, no pravdepodobne ani on nečakal, že Ford ani trochu nespomalí. 

Výsledkom je teda nehoda, ktorá sa obišla bez nejakých zranení. Tesla dostala poriadnu ranu na zadnú nápravu a podľa majiteľa to asi nebude možné opraviť. Napriek tomu vraj auto ešte bolo pojazdné a dostal sa dole z mosta. Vodič Tesly si tak podľa jeho slov bude čoskoro objednávať nový Model 3 Long Range. 

Naháňačka ako z filmu

Ako dopadol Ford Falcon nie je isté, no čo nasledovalo, je ako z akčného filmu. Po zrážke vraj vodič Falconu vystúpil a pozeral sa na Teslu. Potom však spravil niečo, čo by po nehode nemal spraviť nikto. Otočil sa a začal utekať. Nie však na aute, ale pešo. V zapaľovaní nechal kľúče a na sedadle spolujazdca dokonca aj kartu z benzínky a nejaké ďalšie dokumenty. 

Vodič Fordu by však pešo asi ďaleko nedošiel, a tak ukradol autobus z pozemku neďaleko mostu. To si ale jeho majiteľ nenechal len tak a zlodeja začal prenasledovať na štvorkolke spolu s ďalšími troma autami. Naháňačka ako z akčného filmu však mala šťastný koniec a vodiča Fordu/zlodeja autobusu nakoniec dolapili a odovzdali polícii. 

Pre tých, ktorí vedia po anglicky, odporúčam prečítať si celý príbeh v popise videa. Pár detailov som totiž vynechal. 

Video: Steve Withers