Pacman alebo Countryman Coupe. Mini menilo názov svojho kupé niekoľkokrát.

Paceman alebo Countryman Coupe. Mini menilo názov svojho kupé niekoľkokrát.

Putovanie Pacemana na cesty je naozaj dlhé, zložité a chaotické. Všetko to odštartovalo začiatkom roka 2011 na autosalóne v Detroite. Automobilka nedávno na trh uviedla Countryman a na jeho základe predstavila trojdverový koncept Paceman. Pod kapotou štúdie bol najsilnejší motor v ponuke Mini, 1,6 litrový preplňovaný štvorvalec.

Neskôr sa objavili informácie, že Mini plánuje na tohtoročnom autosalóne v Paríži predstaviť produkčnú verziu konceptu, ktorá však bude vystupovať pod názvom Countryman Coupe. Teraz, po svojskom oznámení, je opäť všetko inak.

Je zaujímavé sledovať, ako Mini dokáže donekonečna prekpresľovať jeden základný dizajn. Ale keď ľudia to stále kupujú, tak potom aj Paceman má pred sebou sľubnú budúcnosť.
Finálna verzia by mala byť takmer zhodná s konceptom. Presvedčíme sa o tom v septembri v Paríži.

Finálna verzia by mala byť takmer zhodná s konceptom. Presvedčíme sa o tom v septembri v Paríži.

V USA každý rok prebieha stretnutie majiteľov Mini. Viceprezident značky na tohtoročnom podujatí pred 1000 fanúšikmi povedal, že ďalšie Mini ponesie názov Paceman a v USA pôjde do predaja v roku 2013. Teda už konečne vieme, ako sa bude ďalšie Mini volať. Škoda, že nebola reč o zvyšku sveta.

Každopádne môžeme čakať na parížsky autosalón, kde výrobca oficiálne predstaví nového člena rodiny. Paleta motorov bude kopírovať ponuku väčšieho súrodenca. Z toho nám bohužiaľ vypadáva 1,6 litrový agregát, ktorý bol v koncepte. Vyzerá to tak, že tento motor príde v ostrej verzii JCW niekedy v roku 2014. Bližšie info výrobca zverejní neskôr.

Zdroj: autoblog.com

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov