Nissan 370Z GT Edition

Nissan 370Z GT Edition

Nissan 370Z GT Edition má svojím vzhľadom odkazovať na slávnych predchodcov rodiny Z. Preto po jeho bokoch nájdeme špeciálne šedé pruhy, ktoré boli v čase prvých zetiek ich spoznávacím znakom. Túto edíciu môžete mať iba v troch farbách (Pearl White, Kuro Black a Black Rose) a s každou vytvára peknú kontrastnú kombináciu.

Korunu krásy nasadzujú krásne 19" kované disky RAYS a vylepšený podvozok, ktorý je dielom borcov z Nissan Technical Centre Europe (NTCE). Teraz je údajne komfortnejši a zároveň lepšie znáša manévre vo vyššej rýchlosti. Ťažko ale povedať, čo presne si pod týmto Nissan predstavuje. Ale veriť mu veríme :)

Nissan 370Z GT Edition

Nissan 370Z GT Edition

Špeciálne edície sú hlavne o výbave, takže teraz v Zetku nájdete pribalenú aj cúvaciu kameru, senzor tlaku v pneumatikách a GPS navigáciu. 7.st automatická prevodovka dostala po novom aj režim "SNOW" ktorý má za úlohu hádajte čo... presne tak, na snehu a ľade dáva pozor na zbytočný preklz kolies a zlepšiť tak trakciu. Ale ruku na srdce, kto má takéto auto v garáži a nemá aj zimný wagen?

Vylepšená bola aj izolácia na podvozku, takže jazda v tomto športiaku by mala byť opäť o niečo pohodlnejšia a lahodnejšia najmä pre vaše uši.

Nissan 370Z GT Edition

Nissan 370Z GT Edition

Chuťovečka GT Edition 370Z je zatiaľ v predaji len v UK (objednať sa dá už teraz a prvé dodávky začnú od 1.6.) a o jej predaji v kontinentálnej Európe sa zatiaľ neuvažuje. Ale podľa nás nepotrvá dlho a tento fakt sa zmení. Cena špeciálnej edície je v UK £35,000, čo je približne 40.000 EUR.

Pozrite si aj:

Nissan 370Z: Vylepšenia pre rok 2011

Nissan GT-R opäť pokoril Nürburgring

Nissan GT-R Egoist je trocha iné kafé

Beštiálna Dacia Duster s GT-R motorom ide na Pikes Peak

Test Nissan GT-R