Starnúci klasik

Napriek tomu, že tu je s nami už 9 rokov, stále ho považujem za skvelý športiak. Má všetko potrebné pre zážitok za volantom a dobrovoľné spálenie benzínu na obľúbenej okreske. Konkurencia nespí, a musím priznať, že taký Jaguar F-Type alebo Porsche Cayman sú technický prepracovanejšie a vybrúsenejšie. Ale aj výrazne drahšie.

Som veľmi rád, že Nissan 370Z je tu stále s nami a dúfam v dôstojného nástupcu.
Nissan 370Z

Vzhľadové zmeny zahŕňajú drobnosti. Okrem nových 19-palcových diskov dizajnéri pridali dnes tak moderné čierne doplnky karosérie ako kľučky dverí a prvky v zadnom nárazníku. Na poli infotainmentov Nissan 370Z zaostával. Pre rok 2018 mu štandardne pridajú 7-palcový displej s novým infotainmentom, okrem toho interiér ostane takmer nezmenený.

Nová spojka EXEDY, starý známy pod kapotou

Zmenami, aj keď minoritnými, prešla technika pod kabátom. Najvýraznejšou je nová spojka od EXEDY. Tá je ľahšia, zrýchli a spríjemní radenie pri rýchlej jazde. Samozrejmosťou zostáva unikát, automatické medziplyny pri podradení už od roku 2009. Geniálne riešenie, v súčasnosti ním disponujú ešte Honda Civic Type-R a niektoré modely Porsche. Motor ostáva nezmenený, starý známy 3,7 l V6 VQ37. S 328 koňovým stádom zrýchli na stovku za 5,3 s a uháňa 250 km/h. Okrem spriahnutia s manuálom je k dispozícii aj 7-stupňový automat.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Nissan 370Z je jeden z posledných mohykánov v segmente.  Má to, čo správny športiak mať má, a nepotrebuje nič navyše. Som veľmi rád, že je tu s nami a dúfam, že Nissan ho nahradí nasledovníkom vo veľkom štýle. Chcem ale to, aby mal naďalej gény po prvom Zetku, siahajúce do roku 1969.

Nissan 370Z

Zetko je cieľom profi tunerov z celého sveta. Nečudo, skrýva veľký potenciál aj po technickej stránke.

V galérii prinášame mix fotiek Nissanu 370Z všetkých modelových rokov. Nezabudli sme ani na tuning.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Zdroj: evo, autoexpress