Obe vozidlá spája jednoduchá paleta farieb. Strohá čierno-biela kombinácia kontrastuje so zlatistou medenou farbou.
Nissan Qashqai X-Trail Premium Concept

Edícia Premium Concept má priniesť prémiový poct z dizajnu

Dvojica vozidiel dostala názvy Nissan Qashqai Premium Concept a Nissan X-Trail Premium Concept. Crossover Qashqai Premium Concept malo na starosti stredisko Nissan Design Europe (NDE) v centre Londýna, vozidlo X-Trail Premium Concept je dielom strediska Global Design Centre (GDC), ktoré sídli v japonskej centrále spoločnosti Nissan. Obe vozidlá spája jednoduchá paleta farieb. Strohá čierno-biela kombinácia kontrastuje so zlatistou medenou farbou.

„V tomto projekte úprav dvojice vozidiel sme nechali zažiariť kreativitu našich návrhárskych tímov. Nakoniec sme sa zhodli na dvoch verziách dizajnu, ktoré sa výrazne líšia, ale prichádzajú s rovnakými motívmi. Zároveň odhaľujú nový luxusný charakter našich crossoverov,“ povedal Shiro Nakamura, senior viceprezident pre dizajn a kreatívny riaditeľ spoločnosti Nissan.
 

Nissan Qashqai X-Trail Premium Concept

Špeciálnemu Qashqaiu dominuje čierna farba

Qashqai Premium Concept

Dominantnou farbou verzie Qashqai Premium Concept je matná čierna. Detaily v luxusnej zlatistej medenej farbe zvýrazňujú vybrané časti ako bočnú líniu, čelné svetlomety, 20“ disky a strešné nosiče a ostro kontrastujú s čiernou. Dizajnéri použili materiál CFRP (plasty vystužené karbónovými vláknami) v spodnej časti vozidla.

Interiér ponúkne čalúnenie z jemnej bielej kože Nappa, typickej pre prémiové vozidlá. Aj v interiéri nájdeme „karbón“ v zlatistej medenej farbe. Celok kabíny dopĺňa kombinácia výrazných chrómových prvkov v saténovom a lesklom čiernom vyhotovení na volante a radiacej páke.

Nissan Qashqai X-Trail Premium Concept

X-Trail Premium Concept navrhli v Japonsku

X-Trail Premium Concept

V kontraste k svojmu súrodencovi využíva model X-Trail Premium Concept ako dominantnú farbu matnú bielu. Kapota a strecha má matnú čiernu farbu. Predný ochranný plech motora je v zlatistej medenej farbe. Rovnakú farbu majú aj 20-palcové kolesá.

Čalúnenie interiéru je zo špičkovej kože v prírodnej svetlohnedej a čiernej farbe. Prístrojová doska a čalúnenie dverí ponúkajú povrchovú úpravu z čiernych karbónových vláken a matného čierneho chrómu.

Ceny špeciálnych verzií Qashqai Premium Concept a X-Trail Premium Concept zatiaľ nepoznáme.


Zdroj: tlačová správa