Trio výrobcov Audi, BMW a Mercedes-Benz spoločne odkúpilo od Nokie projekt máp HERE, ktorý plánujú využívať ako mapové podklady pre svoje navigačné systémy. Skupina PSA má podobný zámer, ale mapy HERE využije na skúšky autonómnych režimov. Športiak Alpine A110 bude jedným z ďalších vozidiel, ktoré tieto mapové podklady už reálne využijú pre navigačné systémy.

Podľa viacerých užívateľských recenzií sú mapové podklady HERE presnejšie voči konkurenčným GoogleMaps a tiež umožňujú navigáciu napríklad v 5O rôznych jazykoch sveta.

Navigácia novinky Alpine tak ponúkne to, čo niektoré smartfóny od Nokie. Podľa viacerých užívateľských recenzií sú mapové podklady HERE tiež presnejšie voči konkurenčným GoogleMaps a tiež umožňujú navigáciu napríklad v 50 rôznych jazykoch sveta.

Funkcionári z Alpine vyjadrili potešenie, že práve ich model môže byť jedným z tých, ktoré tieto podrobné mapové podklady ponúknu užívateľom. Alpine A110 tak bude ponúkať k športovým zážitkom aj podrobnú navigáciu v podobe máp od HERE. Dúfame, že sa k nám do redakcie dostane na test a určite vyskúšame aj navigáciu.