Renault sľuboval, že 16. 02. 2016 predstaví sériovú verziu nového športiaku Alpine. A dočkali sme sa ďalšieho konceptu. Už tretieho. Alpine Vision je, podľa šéfa dizajnu Antonyho Villaina, na 80% zhodný so sériovým typom. No ten je "odložený" na koniec tohto roka. Uvedenie na európsky trh naplánovali na začiatok roka 2017. Postupne sa dostane aj do sveta. Novinku budú vyrábať vo francúzskom meste Dieppe, ktoré je domovom značky Alpine a sídli tam Renault Sport Technologies, zodpovedný za skvelé modely Renault R.S. a tiež motoršportový program.

„Koncom roka 2016 odhalíme športové auto sériovej výroby podpísané „značkovým A“. Berlinettu 21. storočia začneme predávať v priebehu druhého štvrťroka 2017 naprieč piatimi kontinentmi. My sa ozaj nevieme dočkať!“ Arnaud Delebecque, riaditeľ modelového radu Alpine.

Dizajn exteriéru nadväzuje na modely Alpine zo 60tych a 70tych rokov minulého storočia, najmä na legendárny typ A110.

Miestom odhalenia konceptu Alpine Vision sa stalo Monte Carlo, ktoré odkazuje na úspechy automobilky v Rallye Monte Carlo. Dizajn je evolúciou minuloročného konceptu Alpine Celebration, zároveň však nadväzuje na modely Alpine zo 60tych a 70tych rokov minulého storočia, najmä na legendárny typ A110. Dvojmiestne športové coupé dostane preplňovaný 1,8-litrový štvorvalec a pohon zadných kolies. Detailnejšie technické informácie zatiaľ nemáme. Automobilka sľubuje stovku za menej, ako 4,5 sekundy. Hlavnými prednosťami nového športiaku majú byť výkonný motor, nízka hmotnosť a elegantný dizajn.

„Vision predstavuje svet referencií športového vozidla Alpine. Spojenie športového ducha, odbornosť a francúzsku príchuť možno nájsť v každom detaile. Alpine Vision je zameraný na milovníkov a znalcov, a 80% z jeho vlastností sa odzrkadlí v sériovom, cestnom vozidle,“ Antony Villain, riaditeľ dizajnu Alpine.

Zatiaľ čo dizajn exteriéru je skôr retro, interiér je úplný opak. Digitálny prístrojový panel, dotyková obrazovka, doplnky z hliníku a karbónu a kožené čalúnenie. Nechýbajú krásne, nízko ukotvené škrupinové sedadlá, 4-bodové bezpečnostné pásy, športový volant s pádlami. To znamená prítomnosť automatickej prevodovky, konkrétne 7-stupňovej dvojspojky. Značku Alpine má okrem iného podporiť návrat Renaultu k F1. Nuž, uvidíme.

zdroj: tlačová správa, carcoops