Škoda Citigo má len 3,56 no miesto pre 4 osoby a batožinu

Škoda Citigo má len 3,56 m no miesta pre 4 osoby a batožinu

Škoda Citigo bude na Slovensku v ponuke približne o rok, teda od jesene 2012. V tom istom roku príde do predaja aj model s 5 dverami.

Škoda Citigo je drobné, 3 dverové, 4 miestne autíčko s dĺžkou len 3,56 m. Citigo ponúka maximálny priestor na minimálnej ploche. V roku 2012 bude Citigo k dispozícii aj v 5-dverovej verzii. „Citigo je ústredným pilierom našej Rastovej stratégie. Otvorí našej značke cestu do veľmi perspektívneho segmentu,“ hovorí predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Prof. Dr. h. c. Winfried Vahland. „Naša novinka bezo zvyšku napĺňa firemnú filozofiu značky vyjadrenú sloganom „Simply Clever“. Citogo je kompaktná a pritom dostatočne priestranná, úsporná, ale prekvapivo agilná; zaujímavá po stránke výbavy i použitých technológií. Hoci je Citigo malý automobil, je to typická Škoda - a skvelo zapadá do našich plánov.“


Lamelová maska ​​chladiča lemovaná chrómovaným rámom a svetlomety dodávajú vozidlu typickú tvár značky. S dĺžkou 3,56 metra, šírkou 1,65 metra a výškou 1,48 metra patrí Citigo medzi najkompaktnejšie vozidlá v tomto segmente. Objem batožinového priestoru je až 251 litrov. Sklopením operadiel zadných sedadiel je dokonca až 951 litrov.

Detailami je to jasne škodovka

Detailami je to jasne škodovka

Citigo má pre značku Škoda získať mladých vodičov, mladé rodiny, ktoré potrebujú druhý alebo tretí automobil do rodiny a vyzretých klientov. Zákazníkov, ktorí myslia na náklady, majú k autu skôr racionálny vzťah, na druhej strane ale majú vysoké nároky na kvalitu, praktickú stránku, dizajn a bezpečnosť. Pre tieto skupiny zákazníkov nemala Škoda v segmente malých vozidiel adekvátnu ponuku. Prof. Vahland: „Sledujeme rastúci dopyt po malých automobiloch s nízkou spotrebou, atraktívnou cenou a priaznivými prevádzkovými nákladmi. Tomuto vývoju ide Škoda ústrety novým malým vozidlom. Ten otvára novú vstupnú bránu do sveta značky ŠKODA a zaujme veľa zákazníkov predovšetkým na našich európskych trhoch.“


Citigo kladie na bezpečnosť veľký dôraz. Prvýkrát je v ňom škoda použila bočný airbag Head-Thorax s funkciou ochrany hlavy pre vodiča a spolujazdca, ktorý spolu s ďalšími prvkami tvoria vo svojej triede príkladný bezpečnostný paket. Aktívnu bezpečnosť podstatne zlepšuje aj nový brzdový asistent „City Safe Drive“. Systém sa automaticky aktivuje pri rýchlostiach pod 30 km/h a laserovým snímačom registruje nebezpečenstvo kolízie. Citigo je spoločne s W Up! aktuálne jediným vozidlom v segmente malých vozidiel s funkciou núdzového brzdenia.

Pri uvedení Citigo budú na výber dva nové trojvalcové benzínové motory. Oba majú objem 1 liter a výkony 44 kW/60 k, resp. 55 kW/75 k. V úspornom variante Green tec je priemerná spotreba len 4,2 l/100 km, resp. 4,3 / 100 km. Spotreba je pre 44 kW motor 4,5 l/100 km, motor s výkonom 55 kW spotrebuje 4,7 l/100 km. Slovensko sa dočká novinky Citigo na jeseň 2012.