Jedna z prvých vecí ktorú si na novej trojke všimnete je fakt, že sa výzorom až nebezpečne priblížila k väčšej sestre BMW 5. A to nás trocha desí, pretože sa pomaličky ale iste dostávame do situáce ako s Audi - z diaľky nedokážete rozoznať A4, A6, A7 a A8. Jednoducho guláš. U BMW s vám to doteraz nestalo, ale s príchodom nového trojkového radu je všetko inak. Avšak stále si BMW drží svoju charakteristickú líniu a dokáže tu jednoznačne identifikovať príslušnosť ku značke z Mníchova.

Na podvozku sa v hojnej miere používa hliník, čím dosiahlo hlavne úspor na neodpruženej hmotnosti, ktorá má zásadný vplyv na jazdné vlastnosti. A tie isto budú na špičke triedy, ako u každého BMW 3.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 16 obrázkov

Interiér sa podobne ako exteriér ponáša na ten, ktorý nájdeme v BMW radu 5. Novinkou je tu napríklad príchod plne farebného head-up displayu do tejto triedy. Vodič tak dostane premietnuté všetky podstatné informácie priamo na čelné sklo. Podobne ako pri nedávno testovanom Infiniti FX30d aj tu sa automobilka predstaviť funkciu vtáčieho pohľadu na auto (kamery snímajú 360 stupňový podhľad okolo auta). Ďalšie funkcie systému BMW ConnectedDrive sú napríklad Active Cruise Control (aktívny tempomat), Stop&Go, Lane Change Warning System a Lane Departure Warning System (funkcia sledovania mŕtveho uhla). Real-Time Traffic Information (RTTI) vám do vašej navigácie prenesie online informácie ohľadom premávky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov

Pod kapotu novej trojky sa nasťahovali, ako by sme čakali, benzínové (spolu s hybridom) a dieselové motory. Pri benzínových motoroch (teda zážihových pre detailistov) sú k dispozícií verzie:

320i - 1997 ccm (135kW /184k a 270 Nm)

328i - 1997 ccm (180kW /245k a 350 Nm)

335i - 2979 ccm (225kW /306k a 400 Nm)

ActiveHybrid - (250kW / 340k a 450 Nm)

Ak vám je viac po chuti nafta, tak k dispozícií bude na začiatku na výber, no skôr na priamu voľbu, len jedna možnosť:

320d EfficientDynamics - 120kW / 163k, spotreba 4,1 l/100km

Novinkou v tomto segmente vozidiel je podľa BMW prvý krát použitá 8.st automatická prevodovka. Zjavne sa ale páni v Mníchove prerátali, pretože toto nie je prvý krát: Lexus IS-F ponúkal už niekoľko rokov späť ako štandard 8.st automatickú prevodovku Sport Direct Shift. U BMW však môže byť kombinovaná s ľubovolným motorom a navyše s funkciou Auto Start-Stop. Ak sa rozhodnete si za ňu nepriplatiť, tak dostanete sériový 6.st manuál.

Nové BMW radu 3 F30 je podľa nás veľmi pekné a vydarené auto. Ak vám teda neprekáža až extrémna podobnosť s BMW radu 5. Čo vy na to?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov