Digitálne displeje dnes jednoducho „frčia“. Každá automobilka by chcel mať vo svojom portfóliu takýto displej, ale samozrejme odlišný od tej konkurenčnej. Veľa možností na personalizáciu však už asi nie je. BMW sa preto rozhodlo jednotlivé ukazovatele pred vodičom odlíšiť iným geometrickým tvarom. Namiesto okrúhlych tak prídu na scénu niekoľkouholníkové.

Nový infotainment po vzore Audi ponúkne zobrazenie navigačnej mapy v prístrojovom paneli.

Nové zobrazenie ponúkne niekoľko možností farieb.

Ďalšou zaujímavosťou je použitie rozdielnej stupnice na rýchlomere, podobne to používa aj napríklad konkurenčné Audi. To je veľká zmena, doteraz BMW používalo rovnaké rozostupy medzi jednotlivými rýchlosťami. Páči sa vám takáto zmena?

Nový infotainment má názov BMW iDrive 7.0 a bude mať svetovú premiéru už na jeseň v novom BMW X5 generácie G05. Samozrejme ho nasadia aj do ďalších modelov, ako napríklad do novej 3-ky G20. Tá by mala mať svetovú premiéru tiež koncom tohto roka. Nový systém budete môcť aj viac personalizovať. BMW iDrive 7.0 by mal tiež zvýrazňovať aktuálne informácie, ktoré sú pre vodiča dôležité. Okrem údajov z navigácie to budú aktuálne rýchlostné limity, dopravné obmedzenia a podobne.

BMW po rokoch opustí okrúhle prístroje.

Najväčšou zmenou však oproti staršiemu systému bude možnosť zobraziť digitálnu mapu navigácie v prístrojovom paneli medzi rýchlomerom a otáčkomerom. Po vzore Audi tak ide aj BMW. Pre niekoho je to výhoda, pre niekoho len funkcia navyše. Viac logickejšie by mi prišlo zobrazenie malej mapy na head-up displeji. A čo vy, ako sa vám páči nový infotainment?

Zdroj foto: BMW

Veľkou zmenou má byť tiež množstvo novej personalizácie.