Ak trpíte neustálym zabúdaním kľúčom od bytu či auta, môže byť čip priamo v tele riešením. Či má rovnaký problém aj Brandon Dalaly, agentúrne správy neuvádzajú, ale v jeho prípade asi stačí, že ho bavia technologické novinky.

Je do nich blázon až do tej miery, že neváhal a nechal si do pravej ruky v rámci beta testov zaviesť pod kožu implantát typu NFC (Near Field Communication), ktorým môže odomknúť svoju Teslu a samozrejme ju tiež „naštartovať“, respektíve aktivovať, ak chcete. To ale nie je všetko.

„Chcem, aby bolo jasné, že tento typ čipu má viac funkcií, ako len ovládanie auta. Kľúč k Tesle je len jedna z aplikácií, ktorá je na ňom nainštalovaná. Považujem ju za ideálnu, pretože bluetooth v mobile žerie baterku tak veľmi, že kľúč k autu v telefóne fungoval len asi v polovici prípadov,“ vysvetlil svoje rozhodnutie Brandon na Twitteri.

Implantovaný čip v zásade funguje rovnako ako bezkontaktná kreditná karta alebo GPay vo vašom telefóne a má to tým pádom jednu dôležitú výhodu. Ak by svoju Teslu predal, NFC pod kožou samozrejme nemusí s novým majiteľom vôbec riešiť. Pôvodný kľúč vymaže, nahrá nový, alebo ak kúpi opäť Teslu, tak len aktualizuje.Mimochodom, čip nebol zadarmo. Stál 400 dolárov, aktuálne teda viac ako 400 eur a zaujímavé na celej veci je, že v jeho tele nie je prvý. Kým v pravej ruke má NFC od auta, pod kožou ľavej ruke má o niečo menší čip, ktorý mu slúži na otváranie vchodových dverí.

„Celá myšlienka bola o tom, že v ľavej ruke budem mať kľúč od domu a pravej od auta. A potom – čo je vážne skvelé, ak mi to schvália – môžem bezdrôtovo aktivovať ďalšie rozhranie v novom čipe, ktorým budem môcť bezkontaktne platiť ako kreditkou,“ prezradil Brandon Dalaly stránke Teslarati.

Na videu, ktoré očipovaný motorista nahral na Twitter, vyzerá otváranie auta trochu neohrabane, ako ale sám hovorí, išlo o jeden z prvých pokusov, keď mal ruku ešte opuchnutú, a preto celý proces trval dlhšie. Dnes má byť použite súčiastky otázkou sekundy.

Ako asi tušíte, po implantácii čipu sa Dalaly stretol s rôznymi reakciami. Od nadšených, až po odmietavé, až obviňujúce z uctievania satana (to nie je vtip). Ako ale sám pripomína, „tento konkrétny čip nemôže nič sledovať, musel by mať externé napájanie a navyše vaše telefóny sledujú vašu polohu nonstop, stačí sa pozrieť do histórie Googlu.“ Ako ste na tom vy? Dali by ste si niečo podobné tiež implantovať pod kožu?