Na internete sa obajvili špionážne zábery, ktoré ukazujú novú triedu C s maskovaním.

Nová trieda C bude postavená na platforme MRA (Mercedes Rearwheel Architecture). Na rovnakom základe vzniknú aj typy C-Coupe a C-Cabrio. Nová platforma umožňuje zvýšiť dĺžku o 10 cm. Limuzína bude teda atakovať hranicu 4,7 metra. Spolu s ňou narastie rázvor a teda aj vnútorný priestor.

 

Nová platforma umožňuje zníženie hmotnosti vďaka svojej konštrukcii, ktorá pozostáva z kompozitných materiálov, hliníka a ocele s vysokou pevnosťou. O koľko bude nová generácia ľahšia zatiaľ nevieme.

 

Rovnako nepoznáme ani dizajn novej triedy C. Svetlá by mali využívať LED technológiu. Od roku 2016 budú dostupné predné svetlomety s laserovou technológiou, ktorú automobilka prezentovala v koncepte GLA. Dizajnové prvky céčka sa pravdepodobne ponesú duchu novej triedy S. Inak to nebude ani v interiéri.

 

Mercedes má aktuálne v ponuke tretiu generáciu triedy C, ktorá je na trhu od roku 2007. Na jar budúceho roka spoznáme štvrtú generáciu, ktorú automobilka predstaví na autosalóne v Detroite.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Mercedes triedy C dostane na výber bohatú ponuku motorov. K lepšej spotrebe sa pridá nízky aerodynamický odpor, ktorého koeficient by mal dosahovať hodnotu len 0,23 až 0,24. Samozrejmosťou bude balík BlueEFFICIENCY. Medzi naftové modely sa dostanú C 250 BlueTEC, C 300 BlueTEC a C 350 BlueTEC. Automobilka v roku 2016 predstaví C 300 BlueTEC HYBRID.

 

Vrcholom ponuky, až do príchodu C63 AMG koncom roku 2014, bude C 400 BlueEFFICIENCY s výkonom 245 kW (333 k). Model od AMG dostane štvorlitrový dvojito preplňovaný motor V8 s priamym vstrekovaním, ktorý vyprodukuje 342 kW (465 k).

 

Zdroj: mercedes-benz-blog.blogspot.com, gmotors.co.uk

Prečítajte si aj:  Vrchol ponuky Mercedesu - nová generácia triedy S