Nový maticový systém zapne diaľkové svetlá len čo vozidlo opustí obec a automaticky a kontinuálne adaptuje rozdelenie a dosah svetelného lúča podľa momentálnej situácie v premávke. Matrix LED svetlá môžete mať za príplatok 1300 € (Len k verziám Dynamic a Innovation).

Najsilnejší motor má 200 koní

Základný Opel Astra kúpite už od 12 290 €! Za túto sumu dostanete osvedčený atmosférický benzínový motor s objemom 1,4 litra a výkonom 74 kW (100 koní) a 130 Nm. Opel ponúka aj modernú alternatívu v podobe 1,0 litrového turbo trojvalca. Malý agregát má výkon 77 kW (105 koní) a 170 Nm. S momentálnou akciou 1800 € ho kúpite za 13 390 € v základnej výbave Selection. Záujemcovia o dynamickejšie zvezenie budú musieť siahnuť po väčších motoroch 1,4 TURBO alebo 1,6 TURBO. Prepĺňaný agregát s objemom 1,4 litra ponúkne dve úrovne výkonu 92 kW (125 koní) alebo 110 kW (150 koní). Slabšiu verziu kúpite od 14 890 € a silnejšiu od 15 990 € (výbava Enjoy). Najsilnejší motor 1,6 TURBO s výkonom 147 kW (200 koní) zatiaľ nie je v cenníku. Fanúšikovia vznetového pohonu majú k dispozícii motor 1,6 CDTI v troch výkonových variantoch: 70 kW (95 koní), 81 kW (110 koní) a 100 kW (136 koní). Najslabšiu naftovú verziu kúpite od 14 990 €. 

Opel Astra K

Astra výrazne schudla (120 - 200 kg)

Nemci ponúkajú štyri úrovne výbav: Selection, Enjoy, Dynamic a Innovation. V základe dostanete prvky ako manuálnu klimatizáciu, LED denné svietenie, el. ovládané predné okná, diaľkové ovládanie a 15“ oceľové disky. Stupeň Enjoy ponúkne navyše Audiosystém R 4.0 IntelliLink, tempomat, ovládanie na volante, lakťovú opierku, palubný počítač, el. sťahovanie zadných okien, výduchy pre zadných pasažierov a 16“ oceľové disky kolies. Ďalší stupeň výbavy Dynamic pridá prvky ako športový režim, športové sedadlá, systém varovania pred kolíziou, či vybočením z pruhu, protikolízne brzdenie LSCMB, dažďový senzor, 6 reproduktorov a 17“ ľahkozliatinové disky. Najvyššia výbava Innovation ponúkne komfortné prvky ako automatickú dvojzónovú klimatizáciu, bezkľúčový vstup a štartovanie a elektronickú ručnú brzdu. 


Opel ponúka zároveň aj 5 ročnú záruku.

Opel Astra K

Verzia Dynamic ponúkne aj tlačítko Sport, ktoré priostrí auto. Adaptívny podvozok však nečakajte.

Opel sa mimoriadne chváli znížením hmotnosti novej Astry v rozsahu 120 – 200 kg oproti predchodcovi. Pohotovostná hmotnosť začína už od 1198 kg (1,0 Turbo). „Kombinácia ľahkej architektúry a našej najnovšej generácie motorov robí Astru nielen extrémne ekonomickou, ale jej aj zabezpečuje novú úroveň pôžitku z jazdy s úplne zmenenými jazdnými výkonmi a komfortom,“ povedal Dr. Karl-Thomas Neumann, predseda predstavenstva Opel Group. Z prvých jázd môžeme potvrdiť, že podvozok je naladený mimoriadne komfortne.

Opel Astra K

Matrix LED svetlá dokážu vyrezávať svetelné lúče tak, aby neosvetľovali premávku v okolí

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Matrix LED svetlá môžete mať za príplatok 1300 € (Len k verziám Dynamic a Innovation). Opel ponúka aj zvýhodnený balíček „sada inovácie“, kde dostanete Matrix LED spolu s navigáciou Navi 900 IntelliLink za 1 480 €. Nový maticový systém zapne diaľkové svetlá len čo vozidlo opustí obec a automaticky a kontinuálne adaptuje rozdelenie a dosah svetelného lúča podľa momentálnej situácie v premávke. Diaľkový osvetľovací systém tvorí 16 segmentov zo svietiacich diód LED – po 8 na každej strane vozidla. Zavedením tejto osvetľovacej technológie do triedy kompaktných automobilov je Opel prvým automobilovým výrobcom, ktorý ponúka tento účinný a vysokovýkonný osvetľovací systém v kompaktnej triede. "Naša aplikácia technológie LED poskytuje vysoký svetelný výkon v noci a dramaticky redukuje stres z nočnej jazdy, čím zvyšuje bezpečnosť pre vodiča aj iných účastníkov premávky,“ povedal Charlie Klein, člen predstavenstva Opel pre vývoj.


Ďalším zaujímavým prvkom sú ergonomické sedadlá s certifikátom AGR. Vodičové sedadlo stojí 330 €, obe predné sedadlá potom 550 €. Sedadlá ponúknu masážnu funkciu, pamäť nastavenia, ventiláciu a nastavovanie bočných časti.

Opel Astra K

Opel ponúka ergonomické sedadlá s vyhrievaním, odvetrávaním a masážnou funkciou

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Kompletný cenník

Kombi príde na slovenský trh v januári 2016

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov