Passat zatiaľ jazdí s kompletným maskovaním.

Je jasné, že VW postaví nový Passat na modulárnej platforme MQB, na ktorej vzniká stále viac typov. Vďaka nej však Passat bude mať väčší rázvor. Dĺžka by sa príliš meniť nemala. Mali by sme teda očakávať kratšie previsy karosérie. MQB dáva automobilke široké možnosť. Na začiatku sa určite predstaví sedan a kombi s označením Variant. Oplastovaná verzia Alltrack by sa mala objaviť začiatkom roka 2015. Kupé a kabriolet však nevzniknú skôr ako v roku 2016.

V oblasti pohonu nečakajme žiadne veľké experimenty. Passat rovnako ako Superb príde o šesťvalec a teda v ponuke budú len štvorvalce. Benzínové motory budú zastúpené 1,4 TSI, 1,8 TSI a 2,0 TSI. Ich výkony budú od 92 kW (125 k) až do 206 kW (280 k). Naftové agregáty odštartujú úsporným 1,6 TDI s 85 kW (116 k). VW samozrejme nevynechá ani populárny agregát 2,0 TDI. V tomto prípade sa pripravte na výkon až 170 kW (231 k).

Vrchol ponuky bude predstavovať Passat R. Jeho výkon by mohol dosahovať až 300 koní!

Všetky motory budú spĺňať normu Euro 6. Pomôže im k tomu napríklad povinný systém start-stop. V rámci ekológie však elektromobil nečakajme. Dočkáme sa jedine plug-in hybridu.

Passat príde samozrejme s novými technologickými hračkami. Ide napríklad o nové komunikačné rozhranie. Na palube bude head-up displej, panoramatická strecha, hlasové ovládanie alebo kamera s 360 stupňovým záberom monitorujúca okolie auta. B8 zvládne pasažierom poskytnúť internet, mapy Google Earth a iné. Viac sa však dozvieme až na budúci rok.

Zdroj: worldcarfans.com

Prečítajte si aj:  Nový Superb príde o V6 a TwinDoor. Získa nový vzhľad