Tesla Model S však túto zažitú predstavu postupne vyvracia. Spoločnosť vyvinula supernabíjačku. Zariadenie, ktoré umožní polovičné nabitie batérií za 20 minút. Automobilka ho postupne inštalovala po celých USA, kde je ich aktuálne 74. V Európe si zatiaľ musíme vystačiť so 14 kusmi. Tesla nedávno oznámila, že majitelia Modelu S môžu vďaka sieti týchto nabíjačiek môžu cestovať z východného na západné pobrežie a naopak.

Superchargers v USA. Cesta rekordnej jazdy kopírovala rozmiestnenie nabíjačiek.

Tesla Model S je najrýchlejším elektromobilom, ktorý sa dostal zo západného na východné pobrežie USA. Výsledný čas predstavuje 76,5 hodiny.

Superchargers v Európe. Výrobca uvádza, že plné nabitie trvá 75 minút.

Bolo už len otázkou času, kedy sa nájde niekto, komu sa to podarí. Tím Cross Country Rally putoval naprieč celou Amerikou. 15 vodičov a dve Tesly Model S štartovali z Los Angeles a mierili do New Yorku. Cesta dlhá 5576,6 km im zabrala 76,5 hodiny.

Posádka sa na svojej ceste musela vyrovnať s búrkami, pieskom a nízkymi teplotami. V cieli privítal obe vozidlá sám zakladateľ spoločnosti Eon Musk. Počas cesty elektromobily celkovo spotrebovali 1197,8 kWh energie.

Zdroj: carscoops.com

Prečítajte si aj:  Rekord - 4800 km za 24 hodín v Opel Astra

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov