Aj keď dobrovoľná rezignácia Muska može nastať kedykoľvek a môže i nemusí súvisieť s jeho novými povinnosťami v Twitteri. Najnovšie kolo špekulácií spustil vysokopostavený manažér Tesly James Murdoch. Ten vypovedal na súde, ktorý prejednáva prípad nesúvisiaci s témou tohto článku.

Pozornému oku médií však neušlo, že Murdoch sa vyjadril aj k možnému nástupcovi na čele Tesly – manažér Tesly priznal, že Musk v uplynulých mesiacoch menoval svojho prípadného nástupcu, ktorý by americkú automobilku mohol viesť.

Naplnil by sa tak scenár, ktorého sa obávajú viacerí investori Tesly. Tí zneistili po tom, ako Musk tento rok po dlhom „naťahovaní“ prevzal sociálnu sieť Twitter, ktorej podľa všetkého v uplynulých týždňoch venuje značnú časť svojho pracovného času.

Meno nástupcu nepoznáme

James Murdoch neprezradil meno osoby, ktorá by mala byť nástupcom Muska a rovnako tak ani iné prípadné podrobnosti. Podobné vyhlásenia na súde, ktoré celosvetovo zaujmú médiá, nie sú ničím novým. Naopak, mediálne známi svedkovia vypovedajúci pod prísahou prezradia často aj informácie, ku ktorým by sme sa inak verejne nedostali.

Je všeobecne známe, že Musk má extrémne veľa pracovných povinností a v skutočnosti ani pôvodne nebolo jeho ambíciou viesť Teslu ako generálny riaditeľ. V minulosti sa dokonca zdalo, že si viac užíva svoju rolu ako šéf aerokozmickej firmy Space X. Musk je aktuálny dočasným generálnym riaditeľom Twitteru, čo mu zjavne zaberá takmer všetok čas.

Odchod Muska – pravda, ak k nemu dôjde – môže mať viacero podôb. V hre môže byť alternatíva, že hoci nakoniec možno formálne odstúpi z funkcie generálneho riaditeľa Tesly, stále zostane jej dôležitým lídrom a vizionárom.

Tak či onak, nie je ničím nezvyčajné, že sa predstavenstvo spoločnosti dozvie o zozname potenciálnych nástupcov. V skutočnosti je to rozumný krok, pretože v budúcnosti sa môže stať čokoľvek. Nateraz si tak musíme počkať, ako sa situácia okolo Muska vyvinie.

Zdroj: Reuters / Insideevs