V rovnakom čase automobilka zverejnila video z testovania v Californii. Na ňom znova poodhaľuje vzhľad, s typickou prednou časťou, a aj schopnosti nového modelu.

Na čo sa môžeme tešiť?

Už nejakú dobu sa na internete objavujú špionážne fotky tohto nového modelu od Porsche. Jeho oficiálne predstavenie sa odohrá na tohto ročnom autosalóne v Los Angeles, koncom novembra. No, už teraz je známych pár informácii o technike, ktorú môžeme očakávať. Toto SUV bude zdielať platformu s Audi Q5. Porsche by však podľa predbežných informácii malo byť kratšie a širšie. Bude využívať vlastné pruženie, motory a brzdy. Tiež bude športovejšie ladené.

Čo sa týka motorov, špekuluje sa o širokej palete, na ktorej začiatku by mohol byť prepĺňaný, 2,0 l benzínový štvorvalec TFSI. Pre Európu bude určite k dispozícii aj naftová verzia. Pravdepodobne pôjde o 3.0 V6 s výkonom okolo 200 kW (272 k). Skôr, či neskôr sa zrejme dočkáme aj hybridu. No na začiatku výroby podľa všektého Macan dorazí na trh s 3.0 l benzínovým V6 biturbo, predstaveným v Panamere S. V nej je naladený na 309 kW (420 k). Táto verzia bude označená Macan S a mala by dostať okolo 250 kW (340 k). Súčasne s modelom S predstavia aj verziu Turbo s 3,6 litrovým, twin-turbo V6 motorom. Jeho výkon by sa mal pohybovať okolo 300 kW (408 k). Oba budú zrejme spriahnuté so 7 stupňovou dvoj spojkovou automatickou prevodovkou PDK.

Bližšie info sa dozvieme už onedlho. Automobilka sa totiž rozhodla do oficiálneho predstavenia 20. novembra zverejniť každý týždeň ďalšie informácie o novinke.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov