OMV odporúča:

1. Skontrolujte kvapalinu v ostrekovačoch, zablatené sklo a znížená viditeľnosť sú nebezpečné. Na čerpacích staniciach OMV je k dispozícii široký sortiment, OMV Caristal navyše udržiava trysky ostrekovačov funkčné a nezaskočia ho ani ranné mrazy.

2. Preverte stav ochranného náteru podvozku. Umývací program OMV Top Wash zabezpečí, že vaše auto bude aj po jazde v mlákach čisté aj odspodu a zabráni sa tak korózii.

3. Všímajte si, čo tankujete. Kvalitné palivo poskytuje vynikajúce jazdné vlastnosti a zvýšený výkon za akéhokoľvek počasia.

4. Natrénujte si šmyk pod dohľadom profesionálov, aby vás na ceste nezaskočil. OMV pripravila pre svojich zákazníkov možnosť absolvovať Školu šmyku na okruhu Slovakiaring. Stačí sledovať Facebook OMV čerpacie stanice Slovensko a zapojiť sa do súťaže.


OMV MaxxMotion 100plus*:
Zlepšuje efektivitu motora a jeho optimálnu funkčnosť
Ponúka lepšie spaľovanie
Pomáha odstraňovať usadeniny na nasávacích ventiloch
Zlepší zrýchlenie až o 14%**
Zabraňuje korózii
Prečisťuje nasávacie ventily a zabraňuje vzniku usadenín
Znižuje spotrebu a emisie

OMV MaxxMotion Diesel*:
Má vyššie cetánové číslo než predpisuje norma – minimálne 57
Zabezpečí lepšie spaľovanie
Vďaka čistejšiemu motoru minimalizuje straty výkonu v priebehu času
Zabraňuje tvorbe usadenín a pomáha ich odstrániť
Ponúka plynulejší chod motora
Znižuje spotrebu a emisie
V zime lepšie znáša aj veľké mrazy do -40 stupňov (medzná teplota filtrovateľnosti)


* Efektivitu spaľovania zlepšuje vysoké cetánové alebo oktánové číslo a čistiaci efekt paliva. Výhody a účinky paliva sú ovplyvnené aj vozidlom, správaním vodiča a technickým stavom motora a sú založené na porovnaní s palivom, ktoré spĺňa miestne minimálne požiadavky noriem STN EN 590 a STN EN 228.
 
** Merania na dynamometri pri stanovaných testovacích podmienkach pri použití populárneho vozidla strednej triedy s benzínovým motorom s priamym vstrekovaním preukázali zlepšenie akcelerácie až do 14%