Dôvodom pre výrobu sedanu je najmä Rusko. Je totiž druhým najväčším trhom v Európe a očakáva sa, že jeho podiel bude rásť. Polovica zákazníkov sa v kompaktnom segmente rozhodla pre sedan, a tak nie je čudné, že Opel nechce ostať bokom.

Zákazníci budú mať na výber 7 motorov: 4 benzínové s výkonovým rozpätím od 74 kW (100 k) do 132 kW (180 k) a 3 naftové s výkonmi od 70 kW (95 k) do 96 kW (130 k). Tri najvýkonnejšie benzínové motory sa na želanie môžu kombinovať so 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Astra 1.7 CDTI ecoFLEX so systémom Štart/Stop bude patriť k najúspornejším v ponuke. Vďaka technológiám zvyšujúcimi účinnosť poskytujú výkony 81 kW (110 k) alebo 96 kW (130 k) pri spotrebe iba 3,7 litra nafty na 100 kilometrov. Túto ponuku motorov začiatkom budúceho roka rozšíri nová generácia vysoko účinných, výkonných a kultivovaných štvorvalcových benzínových motorov Opel SIDI ECOTEC s objemom 1,6 litra, prepĺňaných turbodúchadlom a vybavených priamym vstrekovaním paliva.

Sedan doteraz v ponuke Astry chýbal

Sedan doteraz v ponuke Astry chýbal

Vďaka koncepcii karosérie má sedan o 90 litrov väčší kufor než hatchback, teda 460 litrov. Sklopením operadla zadného sedadla, deleného v pomere 60:40, sa dá objem zväčšiť na 1010 litrov. Priestor nie je jediné, čo ponúka. Z prvkov aktívnej bezpečnosti môžeme spomenúť xenónové reflektory Advanced Forward Lighting (AFL+) s rozličnými sofistikovanými funkciami ako variabilné rozdeľovanie svetla, svetlá natáčajúce sa do zákrut, statické odbočovacie svetlá a asistenčný systém diaľkových svetiel.

Adaptívny podvozok FlexRide automaticky prispôsobuje charakteristiku tlmičov pruženia podľa jazdných podmienok a umožňuje vodičovi manuálne prepínať tri rozličné režimy – základný Standard, komfortný Tour a dynamický Sport. Na želanie sa montujú ergonomické predné sedadlá s certifikátom AGR. Ponuku vybavenia na želanie dopĺňajú najmodernejšie systémy infotainmentu, zvyšujúce komfort a bezpečnosť. Navigačný systém Navi 900 umožňuje navigáciu vo vyše 30 európskych štátoch a digitálna databáza na pamäťovej karte SD zahŕňa aj elektronický turistický bedeker.

Dynamický dizajn Astru radí stále k najkrajším autám vo svojom segmente

Dynamický dizajn Astru radí stále k najkrajším autám vo svojom segmente

Premiéra Astry sedan je naplánovaná na september tohto roka práve v krajine, ktorú sme spomínali na začiatku - teda na moskovskom autosalóne. Neskôr Opel očakáva silné predaje v strednej a východnej Európe, a okrem Ruska i v Turecku.