Ide mu to skvele

Ide o typického novodobého zástupcu. Aj keď neposkytne pohon 4x4 a svetlá výška je na úrovni „obyčajných“ hatchbackov, vzhľad a prvky crossoverov stačia na skvelé predaje. Len v Európe si ho zatiaľ objednalo viac ako 100 000 ľudí! Aj keď v teste som mu mnoho vecí vyčítal, o jeho úspechu medzi verejnosťou niet pochýb. Ide o nový bestseller Oplu, a to len po roku od otvorenia objednávkových kníh.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

„Vďaka vyspelým technológiám a výbave, ako sú napríklad ergonomické predné sedadlá s certifikátom AGR, hrá Crossland X kľúčovú rolu v našej produktovej ofenzíve,“ hovorí  Peter Küspert, riaditeľ automobilky Opel zodpovedný za predaj a marketing. 
 

Crossland X je prvým autom, ktoré vzišlo zo spolupráce skupiny PSA a Oplu. Postavili ho na základoch Citroën C3 Aircross a oba typy vyrábajú vo fabrike Oplu v španielskej Zaragoze. Pod kapotou crossoveru nájdeme benzínové, naftové a LPG agregáty s objemom 1,2 – 1,6 litra a výkonom 55 kW (75 koní) až po 96 kW (130 koní). To, ako obstál model s 1,2 l prepĺňaným trojvalcom, automatickou prevodovkou a plnou výbavou si prečítajte v teste.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Okrem Crosslandu X patrí do rodiny „X“, teda crossoverov Opel, aj Mokka X a Grandland X. A ja prezradím, že na test druhého menovaného sa môžete už čoskoro tešiť. :) 

Zdroj a foto: Opel, TopSpeed