Obraciame sa na vás ako na našich najvyšších zástupcov regiónu, pretože došlo k obrovskému zlyhaniu prípravy a koordinácie stavieb v realizácii a situáciu je potrebné okamžite riešiť. Dopravná situácia v našom okolí je veľmi zlá aj v prípade, že neprebieha žiadna výstavba a oprava ciest, ktorá by premávku obmedzovala.
 
Rozumieme, že sú prázdniny a je vhodný čas na opravy. Zlou koordináciou opráv ale kompetentní povolili súčasne opravovať Račiansku ulicu (výjazd na Pezinok), práce na hlavnom ťahu v Moste pri Bratislave, výjazd na Čiernu Vodu je poobede pre opravy úplne neprejazdný a na Seneckej ceste (výjazd na Ivanku pri Dunaji a Bernolákovo) prejazd blokujú stavebné mechanizmy budujúce diaľnicu D4. Navyše občania neboli vopred o tak rozsiahlych obmedzeniach informovaní, aby sa mohli na túto situáciu pripraviť.
 
Situácia pre obyvateľov našej a okolitých obcí je už naozaj neúnosná. Žiadame Vás, aby ste v záujme nás občanov túto situáciu urgentne riešili. Navrhujeme zadefinovať pravidlá pre prechádzanie stavebných mechanizmov cez Seneckú cestu v rannej a poobednej dopravnej špičke v mieste budovanej križovatky Ivanka západ. Zároveň je nevyhnutné pristúpiť ku koordinácii opráv jednotlivých výjazdových ciest z Bratislavy.
 
Plne podporujeme cestovanie verejnou dopravou a privítali sme nové vlaky na trati Senec – Bratislava. Pre mnohých občanov je však vlaková doprava stále nedostupná pre chýbajúce  záchytné parkoviská pre autá a bicykle.
 
Obraciame sa na Vás s dôverou, že z pozície Vašej funkcie župana nášho kraja a s pomocou polície, ktorá je o všetkých obmedzeniach vždy vopred informovaná, dokážete v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby vyriešiť skolabovanú dopravu, kvôli ktorej cestujeme viac ako 2 hodiny domov za našimi rodinami.

Vopred ďakujeme za vašu pomoc.

S pozdravom predseda OZ Ivanka
Michal Zeman