Limitovaná a exkluzívna „prvá“ edícia

Nový Peugeot 508 nás v redakcii zaujal. Ide o pokračovateľa klasických francúzskych limuzín s košatým rodokmeňom. Má dynamické a ostro rezané prvky. Vpredu zaujme vertikálny pásik denného svietenia a zadná časť s ostrým zakončením veka 5. dverí nepotrebuje komentár. 508 je navyše liftback a nie sedan. Neutrpí tak ani praktickosť limuzíny.

First Edition bude k dispozícií v dvoch farbách, v modrej a červenej. Obúva 19 palcové kolesá z ľahkých zliatín. Vo vnútri nájdete dekorácie z alcantary a dreva, čierne kožené čalúnenie s kontrastným medeným prešívaním. To všetko v interíeri s i-Cockpit riešením po vzore starších bračekov 3008 a 5008. Nechýba kompaktný volant obšitý perforovanou kožou a digitálny prístrojový panel v zornom poli vodiča. Interiér vyzerá luxusne a extravagantne, nejde vôbec o klasiku a do strednej triedy prináša nezvyčajné stvárnenie a riešenia. Infotainment obsluhuje 10 palcový dotykový displej na stredovej konzole.

Výbava na špici

Asistenčné a bezpečnostné systémy sú na vrchole triedy. Ako správna mačkovitá šelma vidí Peugeot 508 First Edition aj v tme a ponúka nočné videnie. Navigácia ponúka 3D zobrazenie a online údaje ohľadom premávky, počasia, ceny palív a parkovania. Samozrejmosťou je bezdrôtové nabíjanie telefónu. Perličkou je audiosystém FOCAL s 10 reproduktormi. Sľubuje kryštálovo čistý zvuk. K First Edition dostanete od FOCALU aj bezdrôtové slúchadlá, ktoré môžete používať mimo jazdy s nový Peugeotom alebo doma.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Pod kapotou to naj z ponuky PSA

First Edition bude k dispozícii s vrcholnými motormi, a to s 1,6 l benzínovým turbomotorom Pure Tech a 225 koňmi. Diesel zastúpi 2,0 l Blue HDi so 180 koňmi. Obe pohonné jednotky spárujú s 8-stupňovým automatom EAT8.

Na cestách už o pár mesiacov

Po zarezervovaní novinky v podobe First Edition dorazia prvé autá k zákazníkom v októbri 2018. Peugeotu držíme palce, klasických limuzín v strednej triede ubúda, a preto každá jedna novinka obohatí segment. Dizajnom, charakterom a extravagantným kokpitom bude nová 508 už onedlho veľmi zaujímavým typom segmentu C.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj a foto: Peugeot