Peugeoty s označením GTi boli tieto tri písmená zárukou zodpovedajúcich výkonov, agility a prestíže. Či to už boli legendárne Peugeoty 205, 309, 208, 308, alebo akékoľvek iné, označenie GTi znamenalo vstup do vyššej jazdeckej ligy. S infiltráciou elektromobilov do ponuky Peugeotu sa však pravidlá hry menia. Roky budovaný imidž písmen „GTi“ fabrika zahodí do koša.

Najvýkonnejšie Peugeoty budúcnosti možno ponesú označenie Peugeot Sport Engineered.

GTi už nepotrebujeme

Automobilka Peugeot oficiálne potvrdila, že končí s označovaním svojich najvýkonnejších modelov písmenami GTi. Má to svoju logiku, ich úlohu totiž preberajú elektrické verzie, a tie by naozaj označenie GTi nemali nosiť. Peugeot tak v podstate nekončí len s označovaním modelov GTi, on vlastne reálne končí s verziami GTi. Ich vyradenie z ponuky pritom nie je dôsledkom zákazníckych rozhodnutí, ale vysokej „zelenej“ politiky, ktorá sa tvári, že elektromobily kompletne spasia mobilitu moderných Európanov a výkonné benzínové verzie Európa nechce a nepotrebuje.

Prichádza Peugeot Sport Engineered

Ako bude nové najvýkonnejšie deriváty svojich modelov Peugeot označovať, je zatiaľ otázne.  Vzhľadom na veľmi dobré meno značky „GTi“ by však bolo logické označenie evokujúce práve toto trojpísmenové označenie. Niečo v zmysle eGT, prípadne GTe, podľa automobilky by to však malo byť skôr zložito znejúce označenie Peugeot Sport Engineered, prípadne jeho skratka. Peugeot skrátka odmieta ísť cestou ako Porsche, ktoré nehodlá legendárne označenie „Turbo“ poslať do dôchodku a hrdo a nelogicky ním označuje aj elektrický Taycan. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov