Dizajnéri navrhli koncept ako kupé, z ktorého odobraním strechy jednoducho urobíte kabriolet. Dizajn auta je zaujímavý, no ešte zaujímavejšie je, že Fractal je elektromobil. Použili hneď dva elektromotory, jeden na prednej a ďalší na zadnej náprave, každý poskytne 102 k a energiu im dodáva 30 kWh lítium-iónová batéria. To, kam šťava pôjde, má na starosti riadiaca jednotka, ktorá rozhoduje podľa aktuálnych podmienok, aby energiu čo najlepšie využila, prípadne čo najviac rekuperovala. Inžinieri sa na koncepte nechali uniesť a vymysleli, že každý motor bude mať iný prevod. Šprint z miesta vyzerá tak, že najprv ťahá zadná náprava a keď auto naberie rýchlosť, tak sa o pohon postupne začne starať predný elektromotor. Fractal aj so svojimi 1000 kg hmotnosti zrýchli na stovku za 6,8 s.

Peugeot Fractal

Kokpit je maximálne ergonomický

Peugeot Fractal je o interiéri, ktorého 80% pochádza z 3D tlačiarne. Audio systém je tiež výnimočný, basové zložku nešíri vzduchom, ale pevným materiálom.

To by o výkonových parametroch auta stačilo, Fractal je hlavne o interiéri a o tom, čo nás čaká v kabíne v budúcnosti. Dizajnéri išli podľa filozofie Peugeotu i-Cockpit, kde všetky ovládacie prvky a displeje rozmiestnili tak ergonomicky a intuitívne na používanie, ako je to len možné. Do Fractalu dali napríklad head-up displej, dotykové plochy alebo kompaktný volant.

Peugeot Fractal

Audio s infrabass systémom od SUBPAC

Špeciálne sa sústredili na audio systém „9.1.2“, ten vytvára niečo, čo Peugeot volá zvukový podpis. To je zvuk, ktorý auto prehrá, keď otvoríte dvere pomocou chytrých hodiniek. Ale vie omnoho viac, ako len privítať vodiča. Automobilka na basovej časti systému, nazvanej infrabass, spolupracovala s americkým startupom SUBPAC. Systém ponúkne jedinečný zážitok, pretože basové spektrum nešíri vzduchom, ale pevným materiálom. Poslucháčovi príde zvuk do vnútorného ucha cez telo, zážitok je intenzívnejší bez toho, aby vás rušili vplyvy okolia.

Peugeot Fractal

80% interiéru vytlačili na 3D tlačiarni

Interiér z 3D tlače

Takmer celý interiér okrem toho, že má exkluzívny zvuk a výbornú ergonómiu, vytlačili na 3D tlačiarni. Až 80% dielcov interiéru je vytlačených! Nový výrobný proces dal dizajnérom oveľa viac možností, nemusia prihliadať na to, či sa dá dielec vôbec vyrobiť a môžu používať komplexnejšie tvary.

Peugeot Fractal

Peugeot Fractal ukazuje budúcnosť interiérov

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov