Volkswagen púšťa do sveta ďalšiu informáciu o pripravovanom najmenšom zástupcovi svojej rodiny elektromobilov. Po hatchbacku VW ID.3 by sa mal na trhu objaviť elektrický crossover VW ID.4 a hneď po ňom aj najmenší zástupca VW ID.1. A aj keď sa mal pôvodne na trhu ukázať už v roku 2023, automobilka svoju predpoveď upravila a oznámila, že jeho sériová podoba sa k prvým zákazníkom dostane v roku 2025.

Po VW ID.3 sa na trhu ukáže väčší VW ID.4, hneď po nich však fabrika ponúkne najmenšie VW ID.1 a vraj aj jeho "dobrodružnejšiu" verziu VW ID.2.

Mal byť za polovicu

Pôvodným plánom bolo spojiť sily so Suzuki a vyvinúť rodinu mestských elektromobilov s cenou okolo 10 000 eur. Bombasticky znejúca informácia však nakoniec vyšla naprázdno. Zo spolupráce dnes nič nie je a Nemci sa rozhodli nástupcu modelu e-up! postaviť vlastnými silami. Aká je celá pravda o stroskotaní japonsko-nemeckého partnerstva, sa už asi nikdy nedozvieme, faktom zostáva, že novým cieľom je cena VW ID.1 do 20 000 eur. Ako hovorí riaditeľ značky VW, mestská novinka vznikne na kompaktnej verzii podlahovej platformy MEB a okrem klasického hatchbacku vznikne aj z neho odvodený malý crossover nesúci označenie VW ID.2. Sebavedomie značke Volkswagen rozhodne nechýba, podľa jej vedenia totiž dokážu autá postavené na platforme MEB urobiť tak, že budú o 40 % lacnejšie, než ich najbližšia konkurencia.

zdroj: carmagazine.co.uk